Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul ei tea kreeklased üldiselt erinevalt eestlastest, mida tähendab "raske".
"Eestlased teavad, mida tähendab "raske". Kreeklased veel ei tea. Nad arvavad, et on kannatanud küll," rääkis Ligi Vikerraadio saatele "Uudis+".
Samas rõhutas minister, et see ei käi kõigi kreeklaste kohta. "Eks nad on mures. Aga tegemist ei ole mingite lillelastega - nad teevad väga palju tööd, /.../ küsimus on selle töö kvaliteedis ja rahas, mis selle töö eest makstakse," ütles ta.
"[Riigisektoris] on see [tasu] tihti liiga kõrge ja põhineb liiga palju laenudel," kinnitas Ligi.
Kreeka maksejõuetus on tema sõnul täiesti võimalik ning sõltub eelkõige riigi enda tegudest. "Täiesti võimalik, et nad ei saa [järgmist rahasüsti] ja siis on Kreeka maksevõimetu," kinnitas Ligi.
[See tähendab, et palju ja pensioneid ei maksta [ettenähtud ulatuses], vähem hädavajalikest kuludest rääkimata. Kreeka ühiskonnal saaks olema väga raske," rääkis ta.
Kreeka loodab täna jätkata läbirääkimisi erasektori laenuandjatega, kes peaksid vähendama riigi laenusummat poole võrra. Samas ei ole jõutud üksmeelele selles, kui suure intressiga peaksid olema uued võlakirjad, mis Kreekale seniste asemel antakse.
Seotud lood
Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul on Kreeka ELi/IMFi abiprogrammiga riikidest endiselt kõige kehvemas seisus ning uudised Kreekast oodatust halvemad nii kasvunumbrites kui tegudes, kuid samas ei saa ka väita, et Kreekas midagi pole tehtud.
Kiiresti muutuvas ja ebakindlas maailmas vajavad organisatsioonide juhid ja tiimiliikmed pidevat enesetäiendamist. Tallinna Ülikool pakub lisaks
mikrokraadidele juhtimist ja organisatsiooni arengut toetavaid
tellimuskoolitusi, mida on võimalik kohandada vastavalt vajadusele. Koolitused on teaduspõhised ja praktilised. Uusi õpitud teadmisi ja oskusi on võimalik ettevõtte igapäevatöösse rakendada.
Enimloetud
4
„Konkurentidele ei meeldi, et tulime turule“
Hetkel kuum
„Konkurentidele ei meeldi, et tulime turule“
Tagasi Äripäeva esilehele