Kuna ehituses pole olnud turu olulist paranemist, siis pole ka põhjust palkasid üle vaadata, rääkis Skanska EMV ASi juhatuse esimees Andres Aavik.
"Palga ülevaatamise plaani meil küll pole. Meil on mitmeosaline tasustamise süsteem, paneme rohkem rõhku lisatasudele ja muudele motivaatoritele," lausus ta.
Juhi sõnul korrigeeritakse igal aastal esimeses kvartalis ettevõtte eesmärke, seejärel tuleb uus palgakorraldus. "See ei hõlma mingisugust põhipalga muudatust, vaid on kogu palgasüsteemi paikapanemine," märkis ta.
Põhipalk on Aaviku kinnitusel Skanskas sama olnud paar viimast aastat. Suurem lõikamine toimus mõni aasta tagasi, kui turg oli poolel teel põhja, märkis ta.
Kuna ehitusturul pole olnud turu olulist paranemist, siis pole Aaviku sõnul põhjust midagi üle vaadata. "Oleme elav ettevõte ja suhteliselt paindlikud. Kui ikka nõudlus paraneb, siis saame ka jooksvalt neid otsuseid teha," lausus ta.
Aavik lisas, et Skanskal pole kindlasti sellist plaani, et 2015. aastal tõstetakse palka 3%. Eesmärk on oma parimaid inimesi piisavalt motiveerida, et töö oleks tehtud ja sära silmis, kinnitas juht.
Konsultatsioonifirma Fontes palgaturu prognoosiuuringust selgus, et firmajuhid plaanivad tõstmise eesmärgil palgad üle vaadata enamasti 2012. aasta esimesel neljal kuul. Äripäev küsib täna ettevõtete juhtidelt, millal nemad plaanivad palgad üle vaadata.
Seotud lood
Firmajuhid plaanivad tõstmise eesmärgil palgad üle vaadata enamasti 2012. aasta esimesel neljal kuul.
Kuigi tunneme mõõdukat survet palkade korrigeerimisele, ei toimu palkade ülevaatamine kindlasti korraga ja samal ajal, rääkis Saku Õlletehase juht Margus Kastein.
CV-Online'i turundusjuhi Heikko Grossi sõnul on tööotsijate lootused palgatõusule seoses majanduse mõningase jahenemisega pisut vähenenud.
Konsultatsioonifirma Talentor Estonia hinnangul oli mullu märgata ettevõtete seas valmidust palkade tõusuks, selleks aastaks prognoositakse üldist keskmist palgatõusu vahemikku 4-7%.
Ükski hooneomanik ei soovi keset talve seista silmitsi olukordadega, kus maja kommunaalkulud on paisunud ootamatult suureks või küttesüsteem lakkab hoopis töötamast. Eesti ilm on väga muutlik, eriti sügisperiood öökülmade ja hoogsadudega. Seega tuleb hooned varakult kütteperioodiks ette valmistada ning tegeleda ennetavalt
küttesüsteemide hooldusega.
Viimased uudised
Pingerivis 128 toidutööstust
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele