Birjo Must • 9. veebruar 2012 kell 9:55

Ettevõtja soovib maksuvõlgade amnestiat

Mööbli tootmisega tegeleva ASi Narova Pro juhatuse liige Zoja Mjatsina kirjutas riigikogule pöördumise, milles soovib maksuvõlgade amnestiat eksportivatele ettevõtetele.

"Teame, et paljudel eksportivatel ettevõtetel tekkisid rahalised raskused möödunud üleilmses majanduskriisis. Ettepaneku sisuks oleks kaaluda, mis on kasulikum riigile – pakkuda tõelist toetust maksuamnestia kujul, mis võimaldaks ettevõtetel oma tegevust jätkata, säilitades ja luues juurde töökohti, või ettevõtete likvideerimine ja töötute ülalpidamine," kirjutas Mjatsina.

Ta lisas, et alates 1995. aastast toodab nende ettevõte mööblit ekspordiks, mis läheb enamasti Saksamaale. Eksport moodustab 99,5% Narova Pro kogutoodangust.

Mjatsina sõnul oli ettevõtte tegevuse ajal varemgi keerulisi olukordi, kuid neist tuldi omal käel välja. "Paraku jätkuvalt keerulistes majandustingimustes oleme sattunud maksuvõla tõttu n-ö kinnisesse ringi – pangad keelduvad rahastamisest, riiklikud fondid keelduvad abist, majandamisest tekkiv raha läheb automaatselt maksuvõla katteks ja käibevara maht on langenud nullilähedaseks," põhjendab ta.

"Tulemuseks tootmis- ja müügimahtude langus, kahjumi tekkimine – see kõik on ebameeldiv investoritele," kirjutas Mjatsina riigikogule.

ASi Narova Pro müügitulu üle-eelmisel aastal oli 29,5 miljonit krooni (1,9 mln eurot) ja kahjum 3,1 miljonit krooni (0,2 mln eurot). 2009. aastal ulatus müügitulu 28,7 miljoni kroonini (1,8 mln eurot) ning kahjum 11,5 miljonini (0,73 mln eurot). Krediidiinfo andmetel on ettevõttel tänase seisuga maksuvõlg 195 934,58 eurot.

Hetkel kuum