Kaisa Gabral • 6. märts 2012 kell 11:16

Aaviksoo: EKA peab tunnistama rahapuudust

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo hinnangul peaks pankroti poole tüüriv Eesti Kunstiakadeemia esmalt tunnistama probleemi tõsidust ehk rahapuudust.

Alles seejärel saavad kõik maha istuda ja üle vaadata võimalikud lahendused.

"Kui tegemist oleks riigiasutusega, siis peaks viivitamatult sekkuma," rääkis Aaviksoo. "Kuid tegemist on avalik-õigusliku juriidilise isikuga ja ma väga loodan, et nad ise tunnistavad oma probleemi tõsidust. Meie võime ju rääkida, kuid seni, kuni nad ütlevad, et probleemi ei ole, ei saa meie ju minna võõra inimese korterisse ja hakata seal mööblit umber tõstma.”

Kui kunstiakadeemia tunnistab probleemi, tuleb Aaviksoo sõnul pikemalt maha istuda. “Tuleb üle vaadata, mis on nende ettepanekud. Haridusministeeriumil on kindlasti ka oma seisukoht kujunemas,” märkis minister ja lisas: ”Ega me saa ju kunstiüliõpilasi lageda taeva alla jätta, kui õppeasutus ei suuda oma kohustusi täita! See pole mõeldav!”

“Esimene samm – EKA peab tunnistama oma probleemi tõsidust. Ja peaks otsima lahendusi, mis ei kontsentreeruks ühele majale, vaid asutuse tulevikule. Kui tulevik on tähtsam kui üks maja, siis tekib sisuline kooskõla,” märkis Aaviksoo.

Eesti Kunstiakadeemial on Eesti ülikoolidest suurim laenukoormus ning raha uue hoone ehitamiseks ei paista kuskilt.

 

 

 

Hetkel kuum