Samal ajal kui Saaremaa spaahotellid lubavad oma kodulehel Saaremaa odavaimat majutust, on Gotlandi saare pensionärid, kes siin käinud oma tervist turgutamas, veendunud, et spaaturism on nii mõneski Saaremaa spaas alla käinud.
Praegu Saaremaal olevate gotlandlaste mure ennekõike raviprotseduuride kättesaadavuse pärast edastas Saarte Häälele nendega kaasas olev Riina Noodapera, kes ise Gotlandil elab. Tema sõnul pole Gotlandi pensionäridele küll otse ära öeldud, kuid neil on siiski tunne, et nad peavad oma mudavannid välja võitlema. Nii kaaluvad gotlandlased, kellest on aastatega saanud Saaremaa patrioodid ja kes on siin käinud vaat et 1992. aastast igal kevadel ja sügisel, tänavu sügisel reisida hoopis Pärnu, Haapsallu või Viimsisse, aga võib-olla hoopis Leetu Palangasse või Lätimaale Jurmalasse.
“Ma leian, et Saaremaa ei oska oma saare potentsiaali ära kasutada – see võiks täiesti olla spaaturism ja koos sellega raviturism, siin saarel on see võlu ja maagia, mida tuntakse, mille pärast siia ikka ja jälle on tuldud,” rääkis Riina Noodapera, kes Gotlandil tegeleb maaelu alase nõustamisega.“Saaremaal on olemas nii turg kui ka võimalused, aga neid ei kasutata. Rootsis sellist ravispaad, kus oleksid mudaravivõimalused, nagu on teil siin, ei ole, sama on Soomega,” arutas Noodapera. Tema ja Saaremaad armastavad ning siin käima harjunud Rootsi pensionärid on üllatunud, miks kaks spaad, mis võiksid olla otsast otsani inimesi täis, on praegu uksed sulgenud.
Seotud lood
Ükski hooneomanik ei soovi keset talve seista silmitsi olukordadega, kus maja kommunaalkulud on paisunud ootamatult suureks või küttesüsteem lakkab hoopis töötamast. Eesti ilm on väga muutlik, eriti sügisperiood öökülmade ja hoogsadudega. Seega tuleb hooned varakult kütteperioodiks ette valmistada ning tegeleda ennetavalt
küttesüsteemide hooldusega.
Viimased uudised
Pingerivis 128 toidutööstust
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele