Killukesi meeste elust. Mehi ei vaadelda Runneli sõnul aga mitte jamesbondilikus võtmes, vaid hoopis oma igapäevaseid toiminguid tegemas, mõtteid mõlgutamas ja dilemmasid lahendamas.
“Muu hulgas näitame filme lihtsatest teetöölistest ja kaaluprobleemidega maadlevatest meestest,” sõnas Runnel ning rõhutas, et kõik meestega seotud teemad laienevad tegelikult inimesele tervikuna.
Veel on kaadreid mõnusast meestevahelisest kamraadlusest kuni filmini “Isade õigused”, mis portreteerib laste hooldusõiguse eest võitlevaid Iisraeli mehi. Tegu on mullu suvel linastunud teosega, mis oli möödunud aastal selles riigis üks enam poleemikat tekitanud dokumentaalfilme.
Võidujooks ühiskonnas. Äripäeva lugejatele soovitab Runnel šamanismiteema kõrval filmi “Katar, Järgmisel nädalal vallutab Tartu Athena keskuse maailmafilmide festival, mis keskendub tänavu šamanismile ja meestele. võiduajamine”, mille keskmes on Euroopast pärit ärimees, kes juhib elektrijaama arendamist, ja Katari ettevõtja, kes organiseerib oma kaamelite treenimist suureks rahvusvaheliseks võiduajamiseks. Mõlemad mehed osalevad omal moel moodsa üksildase, ent samas ambitsioonika ühiskonna võiduajamises.
Väljatoomist väärt on tema sõnul ka filmid “Võitlus linna eest” ja “Regilaul”. Esimese fookuses on Turu linna elamud ja nende saatus, teine keskendub Eesti regilaulu minevikule, olevikule ja tulevikule.
Kaameraga reis ümber maailma. Oma osa festivalist saab Eesti filmi 100. sünnipäev, millele on pühendatud eraldi programm. “Võtsime kavva filmid, mis pole kuigi tuntud. Üks osa neist vaatleb elu Liivi lahe kallastel, teise fookus on aga kaugematel rahvastel. Kõige tuntum neist on vast Lennart Meri šamaanifilm,” selgitas ta. Filme näidatakse kronoloogilises järjestuses alates vanimast.
Ühtlasi saab nautida Stéphane Bretoni filmide retrospektiivi, kus näeb kaadreid Melaneesiast ja Nepalist kuni vaikeluni New Mexicos.
Festivalilt ei puudu ka kunst. Athena keskuses on üleval fotonäitused “Johannes Pääsuke 120” ja “Pariis 2”. Eesti Rahva Muuseumis näeb väljapanekuid “Eesti filmi rajaleidjad soome-ugri ja põhjarahvaste juures” ning “Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.–2000. aastatel”.