Pea kuus miljonit dollarit investoritelt kaasatud raha on viinud inseneride keskkonna GrabCAD kõrgklassi, ütles internetiettevõtja Jüri Kaljundi.
"See, et GrabCAD on investoritelt kahe aasta jooksul ligi kuus miljonit dollarit kaasanud, on silmapaistev nii Eesti mastaabis kui ka USAs. Kui nad esimese miljoni said, oli see suursündmus, sest need olid tõesti USA tippinvestorid, ja nüüd tuli veel neli miljonit juurde," märkis ta.
5-6 miljoni dollariline finantseerimine USA tasemel näitab tema sõnul kuulumist kõrgema klassi firmade hulka. "USAs tõstavad firmad tihti pool või miljon dollarit ning on pigem erand, kui keegi jõuab 5-6 miljonini. See näitab, et investoreil on väga tugev usk nii tooteideesse, firma võimalikku klientuuri kui ka asutajatesse ja juhtkonda," märkis GrabCADi nõukogusse kuuluv Kaljundi.
"Kui esimene miljon antakse eksperimenteerimiseks, siis GrabCADi puhul on kuus miljonit antud kasvamiseks ja ollakse kindlad, et ettevõte on võimeline kasvama," lisas ta.
"Hakkasin Indrekut ja Hardit (GrabCADi asutajad ja osanikud Indrek Narusk ja Hardi Meybaum – toim) nõustama juba siis, kui neil polnud veel ühtegi investeeringut. See oli 2-3 aastat tagasi ja nad olid suhteliselt algajad ettevõtjad," meenutas Kaljundi.
"Mul oli eelkõige usk neisse kui tublidesse inimestesse, nende ettevõtlikkusse ja särasse silmis. See, kuidas nad asju ära tegid, oli minu jaoks põhiline – mitte isegi toote idee. Nad on lihtsalt head juhid ja ettevõtjad ja ma arvan, et see on ka edu taganud," lisas ta.
Seotud lood
Lihtne on alustada uusi projekte, kuid tõelist väärtust lood, kui ühe probleemi lahendamisega sügavuti lähed, leiab Eesti ühe tuntuma idufirma GrabCAD üks asutaja Hardi Meybaum.
Inseneride suhtlusvõrku arendav GrabCAD OÜ kasvatas mullu jõuliselt käivet ja teenis esimese kasumi.
Eesti turundus on parem kui tegelikkus, väidab inseneride veebikogukonna GrabCAD asutaja ning juht Hardi Meybaum intervjuus – seis ei ole nii hea, kui maailmas räägitakse.
Eesti edukamaid idufirmasid, inseneride sotsiaalvõrku arendav GrabCAD sai Ameerikas 8,15 mln dollarilise (6,3 mln eurot) rahasüsti.
Ükski hooneomanik ei soovi keset talve seista silmitsi olukordadega, kus maja kommunaalkulud on paisunud ootamatult suureks või küttesüsteem lakkab hoopis töötamast. Eesti ilm on väga muutlik, eriti sügisperiood öökülmade ja hoogsadudega. Seega tuleb hooned varakult kütteperioodiks ette valmistada ning tegeleda ennetavalt
küttesüsteemide hooldusega.
Enimloetud
3
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Hetkel kuum
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Tagasi Äripäeva esilehele