Ave Lepik • 2. oktoober 2012 kell 7:49

Krediidiinfo soovitab sulgeda krediidi 6611 ettevõttel

Oktoobrist muutusid värske finantsinfo puudumise tõttu 6611 ettevõtte krediidihinnangud negatiivseks.

Muudatus puudutab siiani positiivse krediidihinnanguga ettevõtteid, kes ei ole esitanud 2011. aasta majandusaruannet. Negatiivse krediidihinnangu korral on ettevõtte krediidirisk väga kõrge ja sellisele ettevõttele Krediidiinfo AS krediidiga müüa ei soovita.

Negatiivne krediidihinnang võib mõjutada tarnijaid kehtestama karmimaid krediiditingimusi, kitsendada pangast laenusaamisvõimalusi või jätta ettevõtte ilma mõnest uuest kliendist.

"Võlgnevuste vältimiseks soovitame enne tehinguid kontrollida oma klientide, koostööpartnerite ja tarnijate krediidihinnanguid," ütles Krediidiinfo AS asedirektor Alar Jäger. "Krediidiinfo kogemus näitab, et andmete avalikustamisega venitatakse sageli nõrkade majandustulemuste varjamiseks."

Krediidihinnang arvutatakse ettevõtte majandus-, finants- ja maksekommete info põhjal ning seda kasutavad krediidiotsusteks pangandus-, telekommunikatsiooni, kütuse, kaubandus- ja paljude teiste sektorite suuremad krediteerijad.

Krediidihinnangu ümberarvutamine ei puuduta uusi ettevõtteid ega neid, kelle majandusaasta lõpust ei ole möödunud veel kuus kuud.

Krediidiinfo AS aitab Eesti ettevõtetel vältida rahalisi kaotusi, juhtida krediidiriske ja teha automaatseid krediidiotsuseid. Krediidiinfo AS kuulub maailma suurima infoteenuste pakkuja Experian Group ettevõtete hulka, kes tegutseb enam kui 40 riigis üle maailma ning annab tööd 15 500 inimesele.

Hetkel kuum