2. oktoober 2012 kell 21:00

Tromp: leping öeldi üles Äripäeva artikli pärast

Facio OÜ omanik Toomas Tromp ütles, et Riigi Kinnisvara ASi otsus nendega leping lõpetada on alusetu ning ajendatud Äripäeva eilsest artiklist.

“See lepingu ülesütlemine tuleb Äripäevas avaldatud ­uudisest (“Pristis nõuab Elinord Ehituse pankrotti” – toim). Riigi Kinnisvaral on seoses selle uudisega tekkinud kahtlus, et me ei suuda seda objekti valmis ehitada,” kommenteeris Tromp RKASi otsust.

Eile teatas RKAS otsusest lõpetada Tallinna Transpordikooli peahoone rekonstrueerimise leping Elinord Ehituse ja Facio Ehitusega. Põhjusena toodi täht­aegadest üleminek. “Andsime ehitajale mitmeid võimalusi mahajäämuse likvideerimiseks. Paraku olime sunnitud lepingu lõpetama,” ütles RKASi ehitusjuhtimisosakonna juhataja Igor Gerasenkov.

Trompi sõnul on tähtaegadest üleminek lõpptarbijaga kokku lepitud ning viivitused objektiivselt põhjendatud. “Tegemist on vana majaga ja seal on palju ootamatusi olnud, mille pärast tähtaeg on natuke nihkunud. Tegelikult on tähtajad kõik kokku lepitud, mis ajaks miski valmis saab,” rääkis Tromp.

 

Taust

Ehitajad ajakavast maas

OÜ Elinord Ehitus ja Facio Ehituse OÜ ning haridus- ja teadusministeerium sõlmisid tänavu 23. aprillil töövõtulepingu Tallinna Transpordikooli peahoone ehituseks summas 961 963,20 eurot, millele lisandub käibemaks.Ehitus pidi esialgse ajakava kohaselt lõppema 24. septembriks.Ehituse lõpuleviimiseks kuulutatakse välja uus riigihange.

Hetkel kuum