Indrek Kald • 31. oktoober 2012 kell 14:08

EA: kahjuks pole Tartu-liin eesmärki täitnud

Estonian Airi teatel pole mullu veebruaris avatud Tartu-Tallinna lennuliin eesmärke täitnud ning suletakse madala täituvuse tõttu.

"Kui üheksa kuu tulemused aga kokku võtta, siis kahjuks pole Tartu liin seatud eesmärki täitnud ning lähtuvalt madalast täituvusest otsustasime lennud Tartu liinil lõpetada," teatas lennufirma avalike suhete juht Ilona Eskelinen.

Tartu lennuliini peaeesmärk oli tema sõnul pakkuda Lõuna-Eesti elanikele mugavat transiitlennu võimalust Tallinna kaudu Euroopa linnadesse ja sõlmjaamadesse. Lisaks soovis Estonian Air tutvustada Tartut sihtkohana ning tuua Lõuna-Eestisse nii äri- kui ka puhkusereisijaid.

"Kui eelmise aasta edukaim kuu Tartu liinil oli mai 638 reisijaga, siis käesoleva aasta esimeses pooles sai seatud siht saavutada kuus keskmiselt tuhat reisijat. Parandasime lennuaegasid, alustasime tihedamat koostööd Tartu linnavalitsuse ning Tartu suuremate ettevõtete ja organisatsioonidega, Tartu sai sihtkohana lülitatud enamikesse müügikampaaniatesse ning suvel saavutaski liin enam kui tuhat reisijat kuus," kirjeldas Eskelinen.

Viimane lend Tallinna-Tartu liinil toimub 21. detsembril ja Tartu-Tallinna liinil 22. detsembril. Reisijaile, kes on Estonian Airi kaudu ostnud piletid tühistatud lendudele, pakutakse alternatiivset võimalust sihtkohta jõudmiseks või tagastatakse piletiraha. Neile, kes soetasid piletid reisibüroo kaudu, soovitab Estonian Air pöörduda reisibüroo poole.

Hetkel kuum