Rivo Sarapik • 8. november 2012 kell 7:59

Ebaseaduslikult kiirust mõõtnud uurimise all

Siseminister algatas järelevalve neli kuud ebaseaduslikult kiirust mõõtnud ning 180 inimesele trahvi määranud politseinike ning nende juhtide üle.

Rikkumised pandi toime mullu sügisel Ida prefektuuris, mil 13. augustist 21. detsembrini politseinikud teadlikult taatlemata kiirusemõõtjaga kiirust mõõtsid ning selle alusel 180 väärteokaristust määrasid. 178 episoodis oli tegemist nõuetekohaselt taatlemata kiirusemõõtjate kasutamisega ning kahes episoodis nõuetekohaselt taatlemata raskeveokite tegeliku massi kontrollimiseks mõeldud kaalude kasutamisega.

„Olen otsustanud algatada teenistusliku järelevalve, et selgitada välja, kes ja miks ei astunud selgeid samme koheselt pärast rikkumiste avastamist, vaid seda tehti alles nüüd ning kuidas teostati politseis juhtimispädevusi ja toimis infoliikumine, sisekontroll ja järelevalve nimetatud juhtumiga seonduvalt,“ selgitas siseminister Ken-Marti Vaher.

Siseminister rõhutas kolmapäeval toimunud kohtumisel Politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitjale, korrakaitsepolitseiosakonna juhile ning Ida prefektile vajadust lahendada nende 180 inimese probleem, kellele määrati ebaseaduslik karistus.

Teenistusliku järelevalve aruanne valmib eelduslikult detsembri lõpuks.

Hetkel kuum