10. november 2012 kell 6:06

Vaata: kuraditosin firmat, kus kõik tahavad töötada

Tööturu-uuringutega tegelev Universum reastas 13 ettevõtet, kuhu on kõige suurem töötajate tung.

13. BMWSaksa autotootja on 15 enim ihaldatud tööandja nimekirjas viimased kolm aastat. Veel kutsuvam on firma inseneridele, sest tegu on ainsa top 5 mitte tehnoloogiafirmaga, kus insenerid soovivad enim töötada.

12. L’OrealEndiselt heal kiirusel kasvav maailma suurim kosmeetikafirma on populaarne koht töötajatele, sest firmat peetakse suureks innovaatoriks. L’Oreal oli Thomson Reutersi nimetatud 2011. aasta 100 suurima innovaatori hulgas.

11. AppleÕunafirmal on maailma üks kõige võimsamaid brände ning  samuti on töötajate rahulolu kõrge. Glassdoori uuringu järgi hindasid töötajad Apple’i 10ndaks kõige paremaks tööandjaks USAs.

10. Goldman SachsKuigi Goldman on viimastel aastatel saanud tugevaid mainekahjustusi, siis endiselt peetakse panka Wall Streeti kõige prestiižemaks. Lisaks köidab ka hea palk, sest suurimatest pankadest maksab firma enda töötajatele suurimaid tasusid. Kuigi firmas on tööl umbes 32 000 inimest, siis tegu on eksklusiivse pangaga. 2010 ja 2011 kandideeris panka üle 300 000 inimese ning kõigest 4% võeti vastu.

9. Coca-ColaTegu on maailma tuntuima brändiga ning põhimõtteliselt igas maailma riigis tegutsedes suudab firma pakkuda ka suurel hulgal arenemisvõimalusi, mis meelitab inimesi ligi.

8. J.P. Morgan ChaseTegu on töötajatele meeldiva pangaga. Hiljuti küsitles uuringufirma Vault 3500 Wall Streetil töötavat inimest, kes hindasid just JP Morgani investeerimispanka kõige kõrgemalt. Seda kaks aastat järjest.

7. PricewaterhouseCoopersTegu on viimase kolme aasta jooksul ühe enim eelistatud sihtkohaga äri- ja majandustudengitele, ütleb Universum. Sellele lisaks on firma saavutanud kõrgeid kohti mitmetel rahulolu uuringutes.

6. Ernst & YoungForbesi hinnangul on 2012. aastal tegu parima raamatupidamisettevõttega, kus töötada. Uuring võttis muuhulgas arvesse nii prestiiži kui töötajate elukvaliteeti.

5. DeloitteUniversumi andmeil on Deloitte viimase kolme aasta jooksul saanud viie parima ettevõtte hulka, olles kõigest üks kolmest, kes on seda suutnud. Inimesi meelitavad sinna tööle head palgad ja tuntud nimi.

4. MicrosoftTegu on ühe eelistatuima töökohaga just äritudengite seas viimasel kolmel aastal. Lisaks on firma Fortune top 100 parima tööandja nimekirjas olnud alates 1998. aastast, kuigi sel aastal oldi 76. kohal alles. Sellegi poolest soovib suur hulk inimesi töötada tehnoloogiagigandi jaoks.

3. Procter & GambleKonglomeraadil on suur valik erinevaid töökohti äsja kooli lõpetanutele, eriti kuna tegi on maailma suurima tarbekaupade tootjaga. Saab näha, kuidas mõjutab firma kohta edetabelis hiljuti välja kuulutatud plaan koondada nelja aastaga 5700 töökohta.

2. KPMGKolmandat aastat järjest soovivad äritudengit tööle minna kõige enam KPMGsse, seda vaid ühe firma järel. Firma koht edetabelis pole üllatava, arvestades, et tema kõik teised konkurendid on samuti nimekirjas.

1. GoogleMaailma kõige atraktiivsem tööandja on mõistagi Google. Lisaks on firma esimene ka Fortune 100 kõige paremate tööandjate nimekirjas. Google hellitab enda töötajaid nagu mitte ükski teine firma. Lisaks pole Google’i näol tegu kõva korporatsiooni mentaliteediga ettevõttega. Firma üks filosoofia on: sa võid olla ka tõsine ilma ülikonnata. Lisaks saavad ettevõtte töötajad konkurentidest kõrgemat töötasu.

Allikas: The Wall Street Journal

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum