Kadri Põlendik • 17. detsember 2012 kell 9:26

Konkurendid soovivad uuele advokaadibüroole edu

Aku Soraineni ning Jüri Raidla advokaadibürood näevad Glikmani ja Alvini büroode ühinemist pigem positiivsena.

"Mõlemad bürood on pikka aega turul tegutsenud kogenud tegijad, see on nende äriline otsus ja soovin neile edu ning jälgin huviga, kuidas neil läheb," kommenteeris Raidla Lejins & Norcousi juhtivpartner Toomas Vaher advokaadibüroode Glikman & Partnerid ning Alvin Rödl ja Partner ühinemist. Ta lisas, et ühinemine tema bürood otseselt ei mõjuta ning ta ei usu, et Raidla Lejins & Norcousi turuosa sellest väheneb.

"Tõenäoliselt ei teki neil märkimisväärset hulka lahkuvaid kliente. Taoline rehkendus on ühinejatel kindlasti põhjalikult tehtud. Kui see nii ei oleks, ega siis ka ei ühinetaks, sest kui kukuks välja nii, et 1 + 1 võrdub 1,5, puuduks asjal mõte," leidis Vaher.

Sama rääkis ka Soraineni advokaadibüroo juhtivpartner Toomas Prangli. "Oleme näinud ka varem advokaadibüroode ühinemisi, mis ei ole väga kerged, kuna see on väga personalirikas valdkond ja erinevate firmakultuuride ühendamine on väga keeruline. Sellepärast ühinemistel tavaliselt 1 + 1 ei võrdu alati kahega. Oleme näinud tulemusi, kus 1 + 1 on 1 või 1 + 1 on 3," märkis ta. Siiski pidas ka Prangli ühinemist heaks nähtuseks.

"Tervitame sellist mõningast turu korrastamist, et advokaadibürood turul ühinevad – ma arvan, et see on pigem turule positiivne. Nii on ka klientidel kergem büroode vahel orienteeruda," ütles Prangli ning lisas, et Soraineni jaoks samuti midagi oluliselt ei muutu. "Jätkame oma tööd, nagu tavaliselt, Baltikumi ja Valgevene turul ning ma arvan, et meil ei jäänud konkurentsi oluliselt vähemaks ega tulnud ka oluliselt suuremat konkurentsi," märkis Prangli.

Sündiva büroo Glikman Alvin & Partnerid tugevustest rääkides oletas Toomas Vaher, et rõhuasetus võib minna senisest veidi rohkem kohtuvaidluste poolele, kuid nimetas seda vaid enda spekulatsiooniks.

"Vaidluste lahendamise sektoris on ühinenud büroo meie kohtuvaidluste tiimile kindlasti jätkuvalt üheks selliseks bürooks, kellega kohtulaua taga tihti kohtume," ennustas Vaher.

Möödunud nädalal teatasid advokaadibüroo Glikman & Partnerid ning Alvin Rödl ja Partner advokaadibüroo ühinemisest. Uus büroo hakkab kandma nime Glikman Alvin & Partnerid ning alustab ametlikult tegevust uuel aastal. Osaluspartneriteks saavad võrdse, 25protsendilise osalusega Leon Glikman, Ain Alvin, Mariana Hagström ja Toomas Tamme.

Hetkel kuum