Romet Kreek • 25. juuni 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Merkel tuli välja populistlike valimislubadustega

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel käivitas enda tagasivalimiskampaania, mis on nii populistlik kui ka kulukas, mistõttu koalitsioonipartnerid ei pea nende elluviimist võimalikuks ka siis, kui loodaks koalitsioon sõsarpartei CSUga, vahendab Reuters.

Saksamaa kristlikud demokraadid lubavad taasvalimise korral tõsta lastetoetusi ning lastega naiste ja madalapalgaliste pensione. Samal ajal, kui teised euroala maad maadlevad kõrge võlakoorma all, tahab Merkel Saksamaal investeerida miljardeid taristuprojektidesse lisaks teistele mitmemiljardilistele valmislubadustele.

Nii opositsioon kui Saksa meedia kritiseerivad tema valimislubadusi. Bild prognoosis, et üksi lastetoetuste ja pensionite tõstmised läheksid kokku maksma vähemalt 15 miljardit eurot aastas. Lehe hinnangul on vähetõenäoline, et need läheksid läbi.  Samal ajal ei ole kusagilt näha maksude näol katet valmislubadustele.

Parteiliidrid usuvad, et maksutulud kasvavad 2017. aastaks 2012. aasta 600 miljardilt eurolt 700 miljardile eurole ilma makse tõstmata. Valitsus eeldab, et 2014. aastal on eelarve tasakaalus ning seejärel lüheb ülejääki.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt