Sirje Rank • 2. juuli 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Swedbank muudab Rootsi kodulaenuturul kurssi

Swedbanki kontserni juht Michael Wolf ütleb intervjuus Rootsi majanduslehele Dagens Industri, et Swedbank Rootsi eluasemelaenuturul rohkem turuosa kaotada ei tahaks.

Praegu on panga turuosa kahanenud finantskriisi aegselt 30%-lt umbes 25%-le, kuna rootslaste kõrge laenukoormuse ja kuumava kinnisvaraturu pärast muretsedes ei võidelnud pank mõnda aega oma positsiooni pärast.

Nüüd on kurss aga muutumas ning sihikul eelkõige Rootsi keskklass, kus pankade omavaheline rebimine on tihe. "Meie hüpotees on, et püüame oma osa eluasemelaenude turul tasapisi kuid kindlalt suurendada. Alustasime kevadel kampaaniat ja esialgsed väljavaated paistavad head," ütles Wolf.

Wolf möönab, et rootslaste võlatase on väga kõrge, kuid usub, et probleem on paremini teadvustatud. Samas on selge, et Rootsis on ka väga suur elamispindade defitsiit.

"Enamikes suurlinnades on meil elamispindade defitsiit, samas kui linnastumine jätkub tohutu kiirusega. Me peame kaaluma kõiki teid, kuidas tagada Rootsis stabiilsem kasv. Kui meil ei ole elamispindu ja hinnad on liiga kõrged, ei saa noored ühest kohast teise kolida ja nii toppab ka Rootsi majanduskasv," ütles Wolf.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt