Kui võtta aluseks ajalugu, siis USA valitsusasutuste tegevuse piiramine esmakordselt 17 aasta jooksul on hea võimalus aktsiate ostmiseks, kirjutab Bloomberg.
Bloomberg vaatas 12 juhtumit alates 1976. aastast, kus USA valitsus pidi sarnaselt tegevust koomale tõmbama. 12 kuu jooksul alates valitsusasutuste tegevuse piiramisest on tõusnud USA S&P 500 aktsiaindeks keskmiselt 11%.
S&P 500 indeks on langenud seitsmel päeval viimasest kaheksast päevast poliitilise patiseisu tõttu USA riigieelarve ja võlalae osas. Aktsiad tõusevad, kui ettevõtete kasumid kasvavad, ütlesid Raymond James ja Associatesi ja PNC Wealth Managementi analüütikud.
„Ma ostan nõrkust ära kasutades,“ ütles Raymond Jamesi peainvesteerimisstrateeg Jeff Saut. „Ükskord lõppeb tagapeeglisse vaatamine ja turg hakkab taas keskenduma paranevatele majandusnumbritele ja ettevõtet tulemustele.“
Viimati spekuleeriti USA valitsusasutuste sulgemise üle 2011. aasta augustis, kus S&P 500 indeks langes kolme päevaga 11%. Siis oli president Barack Obama ja Kongressi patiseis selles osas, kas tõsta võlalage. S&P alandas USA krediidireitingut. Hiljem pöördusid kahjumid kasumiteks, kui Föderaalreserv lubas hoida baasintressimäära nulli lähedal ja säilitas majanduse toetamiseks võlakirjade ostud. Kuni 2012. aasta augustini tõusis S&P 500 indeks 25%.
Viimati algas USAs valitsusasutuste sulgemine 1995. aasta detsembris. Järgmisel aastal tõusis aktsiaturg 21%. Ühepäevase valitsuse sulgemise järel 1982. aastal tõusis USA aktsiaturg 12 kuuga 36%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!