Elektrilepingut omavate tarbimiskohtade arv kerkis septembri lõpuks Andmelao statistika kohaselt ligi 538 000ni ehk 76 protsendini kõigist tarbimiskohtadest.
Aasta algusega võrreldes on elektrilepinguid lisandunud ligi 70 000, teatas Elering.
Kehtivatest elektrilepingutest olid 78% tähtajalised ja 22% tähtajatud. Tarbimiskohti, mille kohta pole Andmelattu sisestatud elektrilepingut, oli eelmise kuu lõpul ligi 169 000.
Lepingut omavad kliendid tarbisid Andmelattu müüjate poolt sisestatud lepinguinfo põhjal septembris 88% ja elektrilepinguta tarbijad 12% Eestis kasutatud elektrist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Elektrimüüjat vahetada otsustanud kliente, kellel hakkas oktoobri algusest kehtima leping uue müüjaga, oli 2144. Viimaste kuude statistika näitab aktiivsuse tõusu elektrimüüja vahetamisel.
Eleringi juhi Taavi Veskimägi sõnul on elektrituru toimimise jätkuvaks edendamiseks ja kõigile elektrimüüjatele võrdsete kauplemistingimuste tagamiseks alustatud tööd, et luua võimalused tarbimisandmete edastamiseks Andmelao kaudu võrguettevõtjatelt müüjatele.
Antud rakendus annab kõigile müüjatele võimaluse ühise võrguteenuse ja elektrienergia arve esitamiseks klientidele. Tehniliselt töö käib ja ka õiguslik alus ühise arve esitamiseks on seadusandluses olemas, kuid vajab täpsustamist, et tagada ühetaoline rakendamine kõikidele elektrimüüjatele ja võrguettevõtetele.
Alljärgnevas tabelis on toodud bilansihaldurite turuosad, mis sisaldavad nii võrguettevõtjate võrgukadusid kui ka üldteenuse korras tarbitud elektri kogust. Portfellide osakaalud süsteemi tarbimisest on arvutatud bilansihalduri piirkonnas mõõdetud tarbimise kogumahu alusel. Turuosad ei ühti bilansihaldurite enda osadega elektri müügil lõpptarbijatele, kuna bilansiportfell sisaldab ka portfelli kuuluvate teiste müüjate elektrikoguseid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!