Kaks korda aastas ilmuvas raportis, kus USA rahandusministeerium annab hinnangu oma peamiste kaubanduspartnerite majandus- ja valuutapoliitikale, kritiseeriti seekord Saksamaad suure jooksevkonto ülejäägi eest.
Ministeerium kritiseeris suure püsiva jooksevkonto ülejäägiga euroala riike, mis peaksid regiooni kui terviku huvides enam tagant aitama kodumaist nõudlust, vahendas agentuur Bloomberg.
Saksamaa jooksevkonto on olnud ülejäägis kogu euroala kriisi vältel ning 2012. aastal oli Saksamaa nominaalne jooksevkonto ülejääk 238,5 miljardi dollari tasemel suurim kõikidest riikidest, mille kohta Maailmapank andmeid kogub. Hiina oli 193,1 miljardi dollariga teisel kohal.
Ajal, mil mitmed euroala riigid on pidanud suure surve all läbi tegema ränga kohanemise, järsult tarbimist piirates, pole Saksamaa sellele kohanemisprotsessile omalt poolt kaasa aidanud. Riigi majandusmudel toetub endiselt valdavalt ekspordile, siseturu nõudlus, mis aitaks ka teisi riike, kasvab visalt. "Tulemuseks on deflatsioonilised tendentsid euroalal ja laiemalt kogu maailmamajanduses," nendib tavatult teravas toonis raport.
Hiina kohta märkis raport, et jüaan ei ole tugevnenud piisavalt kiiresti ning on jätkuvalt "märkimisväärselt allahinnatud", kuid valuutaga manipuleerijaks ei nimeta raport ühtegi riiki.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!