Ave Lepik • 2. jaanuar 2013 kell 5:34

Ergma: rikkus ja vaesus on meelelaad

"Öeldakse, et nii vaesus kui rikkus on meelelaad. Ikka ihaldatakse seda, mida pole, milleni ei küüni või mis pole veel käes," ütles riigikogu spiiker Ene Ergma uusaastatervituses ETVs. 

"Alati on midagi puudu ja tihti kiputaksegi elama oma tahtmistes ja igatsustes unustades kui väärtuslik on see, mis meil juba olemas on," ütles Ergma ja jätkas näitega: "

Mõni aeg tagasi kuulsin raadiost, kuidas üks tubli ja töökas mees rääkis oma elust. Ta oli sündinud vaeses peres, kuid suutnud oma elus saavutada kõik, mille puudumist ta oma lapsepõlves ja nooruses nii selgelt tajus. Tal oli ilus kodu ja palju vara, kuid ta oli selle saavutamiseks kulunud aja jooksul kaotanud midagi, mis oli tema lapsepõlvekodus olemas. Puudu oli inimlikust ja väärtuslikust kodusoojusest, mida ei saa osta."

Riigikogu esimehena vabandas Ergma ka mõne saadiku ebaväärikate tegude pärast: "Iga poliitiku eksimus heidab varju kogu Eesti poliitikale ja parlamendile. Loodan, et sellised juhtumid ei kordu. Igaüks, kes on saanud rahvalt mandaadi, peab mõistma selle väärtust. Inimeste usaldust võita on raske, aga kaotada lihtne," ütles spiiker.

Hetkel kuum