15. jaanuar 2013 kell 21:00

Savisaar ja Kofkin läksid kaebusega riigikohtusse

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare ja ärimehe Aleksander Kofkini poolt prokuratuuri tegevuse peale esitatud kaebust Tallinna halduskohus menetlusse ei võtnud ja ringkonnakohus jättis määruskaebuse rahuldamata. Seetõttu esitasid kaebajad eile määruskaebuse riigikohtusse.

Mullu 18. oktoobril esitasid Savisaar ja Kofkin Tallinna halduskohtule kaebuse isikuandmete töötlemise lõpetamiseks, ebaõigete faktiväidete ümberlükkamiseks, väärtushinnangute avaldamise õigusvastasuse tuvastamiseks ja esmase õiguskaitse taotluse.

Halduskohus kaebust menetlusse ei võtnud ning advokaadid kaebasid vastava kohtumääruse ringkonnakohtusse. Ka ringkonnakohus jättis 28. detsembril määruskaebuse rahuldamata ning halduskohtu määruse muutmata. Nii esitasidki Savisaar ja Kofkin eile ringkonnakohtu määrusele kaebuse riigikohtusse.

Savisaar ja tema esindajad, advokaadibüroo LEXTAL advokaadid Üllar Talviste ja Oliver Nääs, ega ka Kofkini advokaat Aivar Pilv ei ole kaebuse sisu ei kommenteerida soovinud.

Info puudutas Savisaare laenusid.  Eesti Ekspress kirjutas detsembris, et Savisaar ja/või temaga seotud tegelased vaidlustasid Šveitsi kohtus õigusabitaotlusega küsitud info edastamise Eesti prokuratuurile. Kõik kohtuastmed toetasid aga õigusabitaotluse rahuldamist ja oktoobri alguses laekus viimane osa dokumentidest Eestisse.

Septembris ilmus Tallinna linnalehes Pealinn Kofkini avaldus, kus ta süüdistas Eesti­ prokuratuuri laimukampaanias. “Kinnitan, et olen toetanud Savisaart ja tema ettevõtmisi ulatuses, mida olen pidanud võimalikuks ja vajalikuks. Teen seda ka edaspidi,” märkis ta oma avalduses. Veel tunnistas Kofkin, et on toetanud tema, Savisaare ja mõne kolmanda isikuga seoses olnud välismaist juriidilist isikut.

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis eelmise aasta algul Šveitsi õiguskaitseasutusele õigusabitaotluse, saamaks infot Savisaare ning tema laenuga seotud inimeste ja firmade kohta. Savisaar laenas 2009. aastal 173 000 eurot Panama firmalt Pipa Business Corporation.

Hetkel kuum