Rainer Saad • 28 jaanuar 2013

Päev börsil: Saksa aktsiad viie aasta tipus

Saksamaa börs on tõusnud viie aasta tippu optimismist majandusväljavaadete osas ning parematest ettevõtete kvartalitulemuste pärast.

Saksa börsiindeks DAX avaneb täna 25 punkti kõrgemal ning 7900 taseme lähedal.

Itaalia loodab täna müüa 3-3,5 miljardi euro väärtuses võlakirju. Eelmisel nädalal teatas Itaalia suuruselt kolmanda laenuandja Monte dei Paschi di Siena, et on saanud üle 700 miljoni euro suuruse kahjumi derivatiivtehingutest. Järgmisel kuul toimuvad Itaalias ka üldvalimised ning tänane võlakirjaoksjon on indikaatoriks investorite usaldusest Itaalia vastu.

Eile ütles Monte dei Paschi di Siena juht Alessandro Profumo Itaalia meediale, et otsib pangale pikaajalist investorit. „Rahvus ei mängi rolli, oluline on see, et ta usuks meie projekti,“ ütles ta.

IMFi ametnikud külastavad sel nädalal Hispaaniat, et uurida sealse pangandussektori reforme. Ametnikud kohtuvad Hispaania valitsuse ja erasektori esindajatega.

Euroopa keskpanga juht Mario Draghi kritiseeris Küprose abipaketi pärast Saksa rahandusministrit Wolfgang Schäublet. Draghi lükkas tagasi Schäuble väite, et Küpros ei ole „süstemaatiliselt oluline“ ning selle pankrot ei ohustaks ülejäänud eurotsooni.

Aasia börsidel toetas tõusu reedene Wall Streeti tõus, kui S&P 500 lõpetas üle 1500 punkti. Vaatamata ülejäänud Aasia börsidele, kauples Jaapani Nikkei 1% miinuses.

Täna teatab kolmanda kvartali müügitulemused Iiri lennufirma Ryanair.  

Hetkel kuum