Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Günther H. Oettinger taunib Eesti riigi poolt kavandatavaid tagasiulatuvaid kärpeid taastuvenergiasektoris ja peab oluliseks stabiilse investeerimiskeskkonna säilitamist.
Volinik rõhutab, et tagasiulatuvad kärped seavad ohtu investeeringud taastuvenergia sektorisse ja taastuvenergia direktiivis seatud eesmärkide täitmise, teatas taastuvenergia koda.
Energeetikavoliniku kiri, mis adresseeriti Eesti Taastuvenergia Kojale ning Euroopa Taastuvenergia Föderatsioonile kinnitab, et kõik läbiviidavad reformid, iseäranis aga muudatused olemasolevatele tootjatele, peavad olema rangelt kõigi asjaomaste osapoolte vahel kokkulepitud.
Taastuvenergia Koja juht Rene Tammist leidis, et Euroopa Komisjoni energeetikavoliniku kiri tuletab koalitsioonipoliitikutele meelde, milliseid tavasid järgitakse euroopalikus kultuuriruumis seaduste muutmisel.
„Kahjuks on ka majandus- ja kommunikatsiooniministeerium läinud tootjatega sõlmitud kokkuleppe rikkumise teed, esitades riigikogule ettepanekuid, mis erinevad oluliselt eelmisel aastal Juhan Partsi ja meie vahel sõlmitud kokkuleppest,“ tõdes Tammist. „Kokkuleppe rikkumisega muutub küsitavaks ka kogu elektrituruseaduse muutmise protsess, arutelud mis on väldanud tänaseks üle aasta. Memorandumiga vastuolus oleva elektrituruseaduse menetlemisega ei tohi edasi minna.“
31. jaanuaril otsustas riigikogu majanduskomisjon vähendada toetusi tuuleenergiale 93 EUR/MWh-ni ning taastas 600 GWh toetuse piirangu, mille kaotamises olemasolevatele tootjatele kokku lepiti.
Seotud lood
Saksamaa ja Hispaania, mis enam kui kümme aastat tagasi kehtestasid sarnased seadused, et agressiivselt tagant tõugata taastuvenergeetika arengut, astuvad nüüd jälle tandemis, et harvendada rohelise energia toetusi, mis soovimatu kõrvalmõjuna on elektri hinna tarbija jaoks liiga kõrgeks teinud.
IIZI finantsjuhi Kaido Kepi sõnul jõuab majanduskasvu üldine aeglustumine kindlustussektorisse viitega, mistõttu on tunda turul kerget jahenemist.
Enimloetud
3
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Hetkel kuum
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Tagasi Äripäeva esilehele