„Programmi esimene voor viie ettevõttega on alles esimene linnuke selles vallas," ütles Tehnopoli juhatuse liige Pirko Konsa tervisetehnoloogia ettevõtetele suunatud arengu kiirendamise programmi kohta.
"Tahame tekitada programmi ümber jätkusuutlikkust ning paneme kokku kapitalifondi, et alustavatesse tervisetehnoloogia ettevõtetesse kohe esimene seemneinvesteering teha. See viiks tippinvestorite ette juba valmis ettevõtted turul testitud tootega,“ lisas Konsa.
Tallinna Teaduspark Tehnopol avas tervisetehnoloogia ettevõtetele suunatud arengu kiirendamise programmi, kus osaleb kolm ettevõtet Eestist ja kaks Lätist.
Programm kestab ühe ettevõtete grupiga keskmiselt aasta ja lahendab tervisetehnoloogia ettevõtete kaks peamist murekohta, rahvusvahelise müügi eelduseks oleva usaldusväärsuse tekitamise ning keeruka ligipääsu investorite rahale.
„Tervisetehnoloogia on väga atraktiivne valdkond, seal liigub palju raha ning tooted ja teenused luuakse globaalsele turule. Eestis on sellel alal tugev kompetents, kuid turul osalemiseks vähe kogemusi ja raha. Programmi käivitamisega tahame Eesti ja lähiregiooni ettevõtted kaardile tuua ning luua neile eeldused kasvada rahvusvaheliselt edukaks,“ ütles Tehnopoli juhatuse liige Pirko Konsa.
Programmi raames tuuakse ettevõtteid nõustama maailma tervisetehnoloogia tippeksperdid, korraldatakse ettevõtetele läbimõeldud tegevuskava ning viiakse kokku investoritega. Ettevõtted alustavad tööd veebruaris ning pilootprogramm lõpeb septembris koos saavutatud tulemuste demonstreerimisega investoritele.
Esimesse demotsüklisse on programmi valitud osalema viis alustavat tervisetehnoloogia ettevõtet Eestist ja Lätist. Eestist osalevad programmis aju taastusravi õppeprogramme arendav Cognuse
www.cognuse.com, ravimi- ja biotehnoloogiaettevõtetele tootearendust pakkuv Biodiscovery
www.biodiscovery.eu ning laboritulemuste visualiseerimise lahendust pakkuv LabToWellness
www.labtowellness.com. Lätist osalevad programmis kaks meeskonda, millest üks on turule toomas südame rütmihäire uut ravimeetodit ning teine tulemuslikumat maovähi varase diagnoosimise viisi.
„Selleks, et kasvada kiiresti ning muuta tipptasemel teadus turustatavaks tooteks, on vaja teada, kuidas turg toimib. Tervisetehnoloogia eeldab sertifitseerimist ja pikaajalisi katseid ning turule jõudmine võtab oluliselt rohkem aega kui näiteks IT valdkonnas. Siin tulebki mängu teadmiste jagamine ja investorite raha,“ ütles Pirko Konsa.
Tervisetehnoloogia ettevõtete arengu kiirendamise programmi toel prognoosib Tehnopol kasvatada ligi 12 uut jätkusuutlikku ettevõtet aastas. Programmis võivad osaleda valdkondlikud meeskonnad ja ettevõtted nii Eestist kui mujalt.
Programmi on kaasatud tugeva rahvusvahelise võrgustikuga tervisetehnoloogia asjatundjad Taanist, Rootsist, Soomest ja Lätist. Neist saavad programmis osalevate meeskondade liikmed. Igale meeskonnale valitakse eksperdid lähtuvalt nende spetsiifikast: tegevusvaldkond, valitud turud ja isiklik sobivus.
Tervisetehnoloogia ettevõtete kiirendiprogrammi korraldab Tallinna Teaduspark Tehnopol koostöös Taani kiirendiga Accelerace, Tartu Biotehnoloogia Pargi ja Läti kiirendiga Enixus.
Seotud lood
Unikaalseid vaikuseruume tootev Silen kasutab nüüdsest vaid taastuvenergiat, kuna ettevõtte kestlikumaks muutmine annab eksporditurgudel märgatava konkurentsieelise.
Enimloetud
5
Pingerivis 128 toidutööstust
Viimased uudised
„Konkurentidele ei meeldi, et tulime turule“
Hetkel kuum
Pingerivis 128 toidutööstust
Tagasi Äripäeva esilehele