21. veebruar 2013 kell 5:16

Eestis ülevõtmisi mullusest vähem

Tehinguseirefirma Mergermarketi teatel on Baltikumi ühinemiste ja ülevõtmiste turg 12protsendilises languses. Vandeadvokaat Sven Papp märkis, et Eesti puhul on langus lausa 20 protsendi juures.

Raidla Lejins ja Norcous partner Sven Papp nentis, et hoolimata teadetest, et Eesti majandus on tõusuteel, näitab Mergermarketi raport, et mullu oli majandusaktiivsus väiksem kui aastal 2011. "Eestis tehti ligi 62 tehingut, mis on pea 20 protsenti vähem kui eelmisel aastal," ütles Papp.

Mergermarketi Londoni peakontori eksperdi James Hemsley sõnul on Baltikumis tehtavate investeeringute iseloom strateegiline.

Mergermarketi raporti analüüsis võrreldi tehinguid, mille väärtus oli vähemalt viis miljonit dollarit. "Umbes 20% tehingutest, mis tehakse Eestis, vastab sellele kriteeriumile, kui sedagi," tõdes Papp.

Erakpitali tehinguid oli Baltikumis 2012. aastal tagasihoidlikult – vaid kuus. Hemsley hinnangul jääb rohkem kui 80 protsendil erakapitalil põhinevatest tehingutest väärtus alla viie miljoni euro .

Järgmine aasta võib Hemsley hinnangul kaasa tuua tehingute arvu kasvu ning Põhjamaade huvi tõusu Baltikumi vastu.

Mergermarket on Financial Timesi gruppi kuuluv globaalselt tehinguseiret teostav ettevõte. Nende peamine fookus on kahel valdkonnal – globaalne tehingute statistika koostamine ning ettevaatav suund ehk uute võimalike tehingute seire.

Vaata tänasest Äripäevast möödunud aasta suuremaid ühinemisi ja ülevõtmisi Eestis.

Autor: Marta Jaakson, Anu Jõgi

Hetkel kuum