9. mai 2013
Jaga lugu:

Ford palub aktsionäridelt kannatust

Ford Motori aktsionäride korralisel koosolekul palus firma nõukogu esimees investoritel kannatust varuda aktsia nõrga esituse tõttu.

Vaatamata 15 järjestikusele kasumlikule kvartalile on autotootja aktsia jäänud Standard & Poor's 500 indeksi tootlusele alla viimased kaks aastat, vahendab Reuters. Täna on aktsia vähe liikunud ning püsib 14,2 dollari peal.

"Pidage koos meiega vastu," ütles Bill Ford vastuseks kahele aktsiaga seotud küsimusele. "Meie tulemused on olnud päris head."

Ford ning tegevjuht Alan Mulally juhtisid tähelepanu rekordilisele kasumike ja marginaalidele ning Euroopa ümberpööramise plaanile, kuigi firma prognoosib see aasta saada kahjumit 2 miljardit eurot Euroopast.

Finantsjuht Robert Shanks palus aktsionäridel võtta pikem vaade kasvule USAst väljas. Tema sõnul hakkavad suured investeeringud Aasiasse ära tasuma, misjärel ei pea firma toetuma nii tugevalt USA turule.

"Natukene aega veel ning te näete, kuidas firma kõik erinevad osad töötavad ilusti," ütles Shanks Wilmingtoni kogunenud aktsionäridele.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Jaga lugu:
Hetkel kuum