Koit Brinkmann • 28. november 2013 kell 15:26

Robert Karpelin: roosilisi ootusi pole

Edukaimate ettevõtete esisajast välja langenud Kiviõli Keemiatööstuse OÜ juht Robert Karpelin sellest suurt numbrit ei tee.

„Näpuga me Äripäeva TOP 100-s kindlasti järge ei aja. Palju tähtsam on vaadelda oma tulemusi, kõrvutades neid endale seatud eesmärkide ja tööstusharu teiste ettevõtete tulemustega,“ märkis Kiviõli Keemiatööstuse OÜ juhatuse liige Robert Karpelin.

Põlevkiviõli tootja vahetas mulluse Eesti edukaimate ettevõtete edetabeli 50. koha seekordse 155-nda vastu ning kui ettevõtte müügitulu jäi samasse suurusjärku – 35 miljonit eurot, siis varade ümberhindlused vähendasid kasumit 12,2 miljonilt üheksale miljonile eurole.

„Käesoleva aasta numbrite osas meil roosilisi ootusi pole, sest meie toodangu realisatsioonihind on seotud nafta maailmaturuhinnaga ning see on olnud languses. Ka riigipoolne ressursitasude tõus jätab oma jälje kasumlikkusele,“ märkis Karpelin ettevõtte praeguse käekäigu kohta.

Tema sõnul ei jää aga elu sellest seisma ning üha suurenevate kulude taustal on rentaabluse säilitamise retseptiks investeeringud, mida tehakse nii kaevanduses kui keemiatööstuses tootlikkuse tõstmiseks ning keskkonnatingimuste parandamiseks.

Milliste võtetega Eesti edukamad firmad müüki kasvatavad, kui kõrgelt kukkus eelmise aasta võitja Molycorp Silmet, kes võitis TOP100 ning millised sektorid ja miks tõusid sel aastal edetabelis esile, loe pikemalt homme ilmuvast Äripäeva eriväljaandest TOP100 ja homse Äripäeva kaaneloost.

Hetkel kuum