ÜRO:  kliima kaitsmine võib maksta 4% maailma SKTst

Raido Neemre 16. jaanuar 2014, 22:42

 Tõusvate temperatuuride kontrolli all hoidmine võib 2030. aastal maksta juba 4% maailma SKT-st, selgub ÜRO raportist.

Enamus stsenaariume, mille kohaselt  keskmine temperatuur tõuseb 2 kraadi võrra Celsiuse skaala järgi,  nõuab 2050. aastaks  soojust neelavate gaaside vähendamist 40-70%  võrra 2010. aasta tasemelt.

Selle saavutamiseks peaks maailm kolmekordistama taasutvate energiate ,  tuumaenergia ning süsiniku kogumise ja säiltamise  osakaalu.

 “See raport näitab, et kaks kraadi on siiski tehniliselt võimalik ning  see peaks jääma poliitika esmaseks sihiks kliimamuutuste läbirääkimisel, mille eesmärgiks on jõuda 2015. aastal ülemaailmse kokkuleppeni,” sõnas Granthami kliimamuutuste uurimise instituudi poliitikadirektor Bob Ward.

 Uuring on oluline, kuna selle eesmärk on  mõjutada ÜRO enam kui  190 riiki  hõlmavaid läbirääkimisi  kliimamuutustega võitlemise  suuna suhtes. Arutlelud on arenevad ja industrialiseeritud riigid omavahel kliimamuutustega seotud kulude katmise pärast tülli ajanud.

Riigid püüavad 2015. aastaks ära jagada heitgaaside koguste piirmäärad , mis on vajalik hoidmaks ära kliimamuutuse kõige tõsisemad tagajärjed, sh tõusev meretase ja üha sagenevad põuad.

 Palju tsiteeritud 2006. aastal Suurbritannia valituse  koostatud raporti kohaselt  maksaks globaalne soojenemine maailmale 20%  majanduslikust väljundist.

 

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2014, 22:42
Otsi:

Ava täpsem otsing