Sõõrumaa: solidaarsusfond pole paha idee

Kadri Põlendik 20. jaanuar 2014, 10:17

 Ettevõtja Urmas Sõõrumaa leidis, et idee luua jõukate ettevõtjate osalusel fond inimeste aitamiseks ei ole halb idee, kuid sellega kaasaminejaid võib olla raske leida.

Näitleja ja investor Leida Rammo pakub tänases Äripäevas välja, et kuna riik inimesi aidata ei taha, võiksid Eesti miljonärid solidaarsusfondi loomisega abivajajaid aidata. Tema ettepanek on, et kõik vähemalt miljonise sissetulekuga ettevõtjad panustaksid fondi 1% oma sissetulekust.

„Seda nimetatakse heategevuseks. Ma olen kogu aeg seda üritanud ise ka väiksemas ringis üles kutsuda, et paneme seljad kokku, muidu igaüks nokitseb ise omas nurgas,“ rääkis Sõõrumaa, kes on 12 aastat olnud tegev Dharma fondiga, mis aitab samuti abivajajaid.

Tema hinnangul oleks koostegutsemine hea mõte, sest väikeste fondide puhul söövad administreerimiskulud ära selle vähese raha, mida nende kaudu pakkuda saaks.

„Kui me seljad kokku paneme, siis saame ühe elujõulise fondi,“ leidis Sõõrumaa. Samas tõdes ta, et eestlase iseloom on pigem selline, et tahetakse teha ise, mitte kellegagi koos. Tema hinnangul Eesti ettevõtjad sellise ideega pigem kaasa ei tuleks, kuid tema ise oleks valmis võimalikku fondi panustama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. January 2014, 11:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing