Teder: fondid tekitavad ainult riidu

Kadri Põlendik 20. jaanuar 2014, 10:45

2012. aasta Äripäeva Rikaste TOPi võitja Hillar Teder oli solidaarsusfondi idee suhtes skeptiline, märkides, et abivajajani jõuaks sealt vaid väike osa.

„Minu arusaamist mööda tekitavad kõik sellised fondistruktuurid ainult riidu ja suures osas lõpuks süüakse ja jagatakse see raha omavahel ära, enne kui see kohale jõuab,“ sõnas Teder.

Tänases Äripäevas pakub Leida Rammo välja idee, et Eesti miljonärid võiks luua solidaarsusfondi, panustades sellesse igaüks 1% oma sissetulekust. Fondi abil võiks aidata Eesti inimesi, kelle elujärg ei ole kõige parem.

Teder leidis, et sellist suurt asja teha ei saa ja pigem on siinsetel ettevõtjatel kombeks ise teha heategevust või luua oma fond, kust midagi jagatakse. „Igaühel on ju täiesti erinev nägemus, kellele tuleks midagi jagada. Keegi arvab, et mingi haiguse järgi, keegi, et laste arvu järgi ja nii edasi,“ märkis Teder.

Tema hinnangul on üldiselt sellised fondid on ebaefektiivsed, kuna nad on suured ja arusaamatud. Lisaks on maksude kogumine ja nende laialijagamine riigi ülesanne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2014, 10:45
Otsi:

Ava täpsem otsing