Majanduskasvu hakkavad vedama ettevõtete sularahavarud?

Raido Neemre 22. jaanuar 2014, 20:19

Investorid ennustavad, et eelmise aasta lääne turgude 20% kasv võib sellel aastal korduda ning sellele aitab kaasa ettevõtete kuluste suurendamine.


Argument on lihtne. Mitu aastat kestnud panganduskriis, krediidi põud ning majanduslik ebakindlus on ettevõtted tulevikku investeerimisel ettevaatlikuks teinud ning neid tagasi hoidnud. Tulevikku investeerimise asemel on ettevõtted oma kulusid ja töötajate palku kärpinud ning raha säästnud selle asemel, et investeerida uutesse tehastesse, töötajatesse ning tehnoloogiauuendustesse, varustusesse või varasse.
Kuna majandus hakkab tasapisi taastuma, lastakse peaegu null-intressituluga sularaha taas ringlusesse, omades potentsiaali tuua kaasa nõudluse kasv, suurem majanduskasv, tööhõive ning sissetulekud.
Thomson Reutersi andmetel oli ettevõtetel üle maailma 2013. aasta lõpus peaaegu 7 triljoni dollari väärtuses sularaha ja ekvivalente oma bilansis.
Bank of America Merrill Lynch uuringu kohaselt arvab rekordarv investoreid, et ettevõtted ei investeeri piisavalt ning 58% vastanutest soovib, et ettevõtted paigutaksid oma raha investeeringutesse. 
Standard Life Investments juht Keith Skeoch märkis, et see, kui palju ettevõtted sellel aastal oma sularahavaru kasutavad, on selle aasta majanduskasvu võtmeteguriks.“See, kas ettevõtete sularaha pannakse ringlusesse või mitte, ei ole vaid majandusalane küsimus. Poliitika on sama oluline,” lisas  Skeoch.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2014, 20:19
Otsi:

Ava täpsem otsing