Piirsalu: mind survestati kuriteoteadet esitama

Piret Reiljan 25. veebruar 2014, 14:20

Süüdistatav Erki Piirsalu ütles täna kohtus, et oli Bakuu-afääri asjas kuriteoteadet esitades psühholoogilise surve all, vahendab Postimees.

"Teate esitamise ajal olin psühholoogilise surve all. Tookord tundus kuriteoteate esitamine ainuõige otsus olevat, tänases päevas ja teadmises ma seda enam ei teeks," ütles Piirsalu täna Harju maakohtus oma lõpukõnes.

"Kõige selle eest, mis ma olen teinud valesti nii emissiooni läbiviimisel kui ka eesmärkide realiseerimisel Aserbaidžaanis, ma vabandan," sõnas Piirsalu. Ta märkis oma lõpukõnes veel, et tegi nn asendusmaade saamiseks ja seeläbi investoritele kahju tekkimise ärahoidmiseks kõik endast oleneva, tuues seejuures ohvriks oma tervise ja pere.

Äripäev on kirjutanud, et Piirsalu pöördus kuriteoteatega prokuratuuri 2009. aastal ja temast sai kohe ka esimene kahtlustatav. "Piirsalu kui juhatuse liige vastutab igal juhul. Tal oli valida, kas esitab ise avalduse või teevad seda investorid. Piirsalu on antud asjas olnud kohati isemõtlev ja kohati isevarastav tankist," on Äripäevale öelnud kinnisvaraprojekti suurim investor Marcel Vichmann.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus on teinud ettepaneku Piirsalu investeerimiskelmuses süüdi mõista ning karistada teda kahe aasta pikkuse tingimisi vangistusega. Evestuse ettepanek oli mõista kohtualustelt välja ka kogu investoritele tekitatud kahju. Investorid on kohtualuste vastu esitanud tsiviilhagi summas üle 12 miljoni euro.

Harju maakohtus toimub täna viimane istung Gildi Bakuu-afääri kriminaalasjas, kus investeerimiskelmuse süüdistus on esitatud võlakirjade emitendi OÜ Seaside Residence Baku eksjuhile Erki Piirsalule, kelmusele kaasaaitamises Gild Bankersi endistele partneritele Tõnis Haavelile ja Šarunas Skyriusele, samuti Haaveli äripartnerile Harles Liivile. Lisaks sai süüdistuse GILD Financial Advisory Services, kes oli emissiooni korraldaja.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi esitasid süüdistatavad võlakirjade emissioonil valeandmeid ning kasutasid emissiooniga kogutud raha mitte-eesmärgipäraselt.

Tegemist on Eesti esimese investeerimiskelmuse kohtuprotsessiga, kohtunik Leo Kunman teatab otsuse 30. mail.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. March 2014, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing