Prokurör: nõuda välja kogu kahju

Piret Reiljan 13. veebruar 2014, 14:24

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus palub kohtul rahuldada miljonite eurodeni ulatuv investorite hagi Bakuu-afääris süüdistatavate vastu, juhul kui kohus teeb süüdimõistva otsuse.

See tähendab, et Erki Piirsalut, Tõnis Haavelit, Harles Liivi ja Gild Financial Advisory Servicest võib ees oodata hiigelnõue. Viienda kohtualuse Šarunas Skyriuse vastu on oma nõuetest loobunud kaks suuremat investorit Marcel Vichmann ja Hans H. Luik, kes on projekti panustanud kokku seitse miljonit eurot. Skyriuse kokkuleppest Vichmanni ja Luigega loe pikemalt siit.

Evestus tegi lisaks hagi rahuldamise ettepanekule oma ettepaneku ka kriminaalasja karistuste osas. Täpsemalt soovitab ta mõista füüsilistest isikutest kohtualustele nende süüdimõistmisel tingimisi vangistused ning Gildile 100 000 eurot rahalist karistust.

Oma üle nelja tunni kestnud detailirohke kohtukõne lõpetuseks tegi Evestus ettepaneku, et investeerimiskelmuses süüdistatava Erki Piirsalu karistus oleks süüdimõistmisel kaks aastat tingimisi vangistust kolmeaastase katseajaga. Kelmusele kaasaaitamises süüdistatavate Tõnis Haaveli ja Harles Liivi puhul tegi ta ettepaneku kuuekuuliseks tingimisi vangistuseks kolmeaastase katseajaga, Šarunas Skyriuse puhul üheaastaseks tingimisi vangistuseks kolmeaastase katseajaga.

Võlakirjaemissiooni korraldajale Gild Financial Advisory Servicesile oli prokuröri ettepanek määrata süüdimõistmisel karistuseks 100 000 eurot.

Tsiviilhagi on kohtualuste vastu esitanud üle 30 projekti investori. Vaata investoreid ja nende kahjunõudeid siit.

Investeerimiskelmuse täideviimise süüdistus on Bakuu-afääris esitatud Erki Piirsalule, kelmusele kaasaaitamises Tõnis Haavelile, Harles Liivile ja Šarunas Skyriusele. Kõik süüdistatavad on varem karistamata. Samuti on süüdistus esitatud aktsiaseltsile Gild Financial Advisory Services (praeguse nimega AS GFAS).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2014, 14:29
Otsi:

Ava täpsem otsing