Baltikal Ukrainas isegi hästi

Romet Kreek 27. veebruar 2014, 16:30

Arvestades meedias avanevat pilti ning Ukraina olukorra intensiivsust, on meie müügitulemused seal olnud pigem isegi head, kommenteeris Baltika juht Meelis Milder.

Baltika täna avaldatud IV kvartali tulemustest rääkides ütles Milder, viimaste nädalate müüki Ukrainas ta avaldamata majandustulemuste osas kommenteerida ei saa, kuid vaadates aasta alguse tulemusi (jaanuar), võib öelda, et sealsed müügitulemused olnud pigem isegi head. "Tänasel päeval on avatud ja toimivad kõik meie Ukraina poed viies erinevas linnas," lisas ta.

Ega Baltika ole vahepeal maandanud grivna riski? Täna on grivna kukkunud ligi 10%.
Riske finantstehniliselt maandada antud olukorras ei ole võimalik. Mida omalt poolt saame teha, on hindade pidev korrigeerimine ning seda võimalust oleme Ukrainas ka kasutanud.

Kas optimeerimismudeli muutus Ukrainas võib tähendada oma poodide sulgemisi/müüke ja nende asemel frantsiisi- või hulgikaupmeeste kaudu tegutsemist? Või tähendab see, et Ukrainasse (ja Venemaale) uusi poode sel aastal ei ole enam kavas rajada?
Hakkasime praegusele korraldusele alternatiivset lahendust otsima juba eelmise aasta lõpus. Oleme 14 aasta jooksul saavutanud sealse tarbijaga väga hea kontakti ning suutnud Ukraina jaeketti kasumlikult opereerida ja arendada, kuid Ukraina ebastabiilse majanduskeskkonna ja valuuta kõikumiste tõttu on kontrollimatuid faktoreid tänaseks sellel turul kokkuvõttes liiga palju saanud. Töötame erinevate stsenaariumidega ning eelistaksime neist igal juhul pikaaegsemat lahendust, mis võimaldaks kasutada ära meie kaubamärkide tuntust ning pikaaegset opereerimiskogemust, samal ajal vähendades Baltika jaoks selle turuga seonduvaid riske.

Mis kvartalis on oodata konverteeritavate võlakirjade avalikku pakkumist? Kas võlakirju saavad osta ka mitteaktsionärid?
Praeguste plaanide kohaselt tuleb võlakirjade pakkumine avalik – märkida saavad kõik, kuid eelisostuõigus jääb aktsionäridele. Märtsi lõpus koguneb meie nõukogu, kes paneb paika kõik täpsemad pakkumise detailid. Siis saame seda teemat ja ajakava ka üksikasjalikumalt kommenteerida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. February 2014, 12:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing