Romet Kreek • 12. märts 2014 kell 14:28

FOTOD: New Yorgis varisesid plahvatuses elumajad

New Yorgis Upper Manhattanil kukkus pahvatuse järel täna kokku hoone, vahendab Reuters.

Reutersi andmetel on väidetavalt gaasilekkest põhjustatud plahvatuse tagajärjel hukkunud vähemalt kolm inimest ja vigastatuid on vähemalt 36. Hoonete rusudesse on kadunud veel mitmeid inimesi, keda otsivad sajad tuletõrjujad. Ei ole teada, kui palju inimesi võib kadunud olla.

Plahvatuse tagajärjel varisesid kõrvutiasetsevad viiekordsed elumajad East 116th Streeti ja Park Avenue elamukvartalis. Majades oli kokku 15 korterit.

Linnapea Bill de Blasio ütles, et esialgse info kohaselt põhjustas plahvatuse gaasileke. Vahetult enne plahvatust oli üks naabermaja elanik kurtnud gaasifirmale Con Edison, et tunneb gaasilõhna.

"Saatsime kaks minutit hiljem kohale oma meeskonna ja vahetult pärast nende saabumist toimus plahvatus," teatas Con Edisoni esindaja Alfonso Quiroz.

Politsei esindaja Martin Speechley sõnas, et plahvatuse põhjust alles uuritakse.

Naabrid rääkisid, et pidasid oma kodude vappumist maavärinaks. Plahvatus, mida oli kuulda kvartalite kaugusele, purustas aknad kogu naabruskonnas.

"See on tragöödia, sest ei olnud aega inimesi ennetavalt hoiatada," sõnas de Blasio. "Teeme kõik pingutused, et leida üles kõigi lähedased."

Ümbruskonnas oli eile hommikul häiritud ka rongiliiklus, mis taastati pärastlõunaks.

Foto: Scanpix
Hetkel kuum