Rivo Sarapik • 19. märts 2014 kell 12:04

Clinton: Putinil ettekääne Baltikumi tungimiseks

Venemaa presidendil Vladimir Putinil on olemas formaalne põhjendus Balti riikidesse tungimiseks, ütles USA eksvälisminister Hillary Clinton.

"Põhjendust, mida Putin [Krimmis] kasutab - et need on etnilised venelased ja venekeelsed, et nad on alati olnud Venemaa osa -, võib laiendada mitte üksnes Ukraina teistele osadele, vaid ka Eesti, Leedu, Läti ja Transnistria osadele," vahendas The Sun Daily AFP uudist Hillary Clintoni kõnest Kanadas Montreali kaubanduskoja konverentsil.

"On palju kohti, kus elab etnilisi venelasi ja venekeelseid," lisas endine USA välisminister ja selgitas, et Putin "püüab muuta piire" II maailmasõja järgses Euroopas.

Clinton kutsus Läänt üles aktiivsemalt toetama Ukraina uusi võime ning ütles, et tuleb rohkem töötada selle nimel, et Euroopa ei oleks sõltuv Venemaa energiast.

"Ma loodan, et ei tule veel üht külma sõda. Ilmselgelt ei taha keegi seda. Esmajärjekorras sõltub see Putinist," sõnas Clinton.

Küsimusele, kas ta kavatseb demokraatide kandidaadina USA presidendiks kandideerida, kommenteeris Clinton: "Ma pole veel otsustanud, peale selle, et tunnen muret oma riigi ja selle tuleviku pärast. Tunnen oma laste nimel kohustust teha kõik, mis minu võimuses."

Hetkel kuum