Pehmus toob Vene poolt uue sammu

Rivo Sarapik 19. märts 2014, 10:56

Kui lääneriigid on pehmed ega reageeri, teeb Venemaa uue sammu. Kui aga Lääs suudab kehtestada praegustest rangemad sanktsioonid, on see Venemaa vastu hoob, leiab majandusekspert Kristjan Lepik.

"Lääneriikidel on nüüd võimalik näidata jõudu ja see ei pea olema sõjaline jõud. Küsimus on selles, kui palju majanduslikku jõudu tahab Lääs lähinädalatel näidata," ütles ta Terevisioonile antud intervjuus. Lepik arvab, et selle tõttu läheb Putini ümber olukord närviliseks - venelastel on järjest raskem välismaal kontosid avada ja kogu äri läheb neil raskemaks.

Lepik loodab, et ka investorid ei ole pärast Krimmi annekteerimist Venemaa suhtes enam nii sinisilmsed ja nii läheb Venemaal lähiaastatel raskemaks, mis on Lääne võti.

"Kui Vene ärimehed peavad raha kodumaale tooma, võib see Putinile lühiajalises perspektiivis meeldida, kuid tegelikult toovad sanktsioonid Venemaale tervikuna palju probleeme," leidis ta.

Üleeile teatasid EL ja USA Venemaa-vastastest sanktsioonidest. Esmaspäeval jõudsid ELi välisministrid kokkuleppele sanktsioonide kehtestamises 21 isiku suhtes, kes vastutavad olukorra destabiliseerimise eest Ukrainas. USA kehtestas sanktsioonid 11 isiku suhtes.

Homme ja ülehomme koguneb ELi ülemkogu, mis keskendub arutab samuti Venemaa sissetungi Ukrainasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2014, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing