Taani hävitajad maandusid esimest korda Ämaris

Indrek Kald 03. aprill 2014, 16:24

Täna ennelõunal maandusid Ämari lennubaasis kaks Taani õhuväe kahekohalist hävitajat F-16, et teha Eestisse navigatsiooni- ja tutvumislend.

Kuna Taani õhuvägi pole varem Ämaris maandunud, oli täna saabunud taanlaste peaeesmärk tutvus lennubaasiga. Siinsed ohvitserid andsid neile põhjaliku ülevaate baasist ja selle võimalustest. Veel täna lendavad taanlased tagasi oma baasi Skrydstrupis Taanis, teatas kaitseministeerium.

"Eesti õhuväe lennubaas on ehitatud kooskõlas nii NATO kui ka tsiviillennuväljade nõuetega, kuid enne suurema lennuüksuse saabumist lennubaasi tehakse eelvisiite tutvumaks kohaliku lennuväljaga ning täpsustamaks tingimusi, mis üksust kohapeal ees ootavad," ütles  lennubaasi ülem kolonelleitnant Rauno Sirk.

"Kui mõni aasta tagasi oli välismaise lennuki saabumine Ämarisse eriline sündmus, siis praeguseks on muutunud liitlaste lennuvahendite visiidid ja lennuüksuste külaskäigud juba rutiiniks," lisas ta.

Lisaks taanlastele tunnevad Ämari lennubaasi võimaluste vastu huvi teisedki. Üleeile maandus Ämaris Poola õhuväe transpordilennuk C-295, mille meeskonna külaskäigu eesmärk oli baasi konkreetsete võimaluste väljaselgitamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2014, 13:13
Otsi:

Ava täpsem otsing