Ansip kandideerib Euroopa Parlamenti

Sirje Rank 06. aprill 2014, 17:41

Reformierakonna esinumber Euroopa Parlamendi valimistel on Andrus Ansip, kinnitas täna Reformierakonna erakorraline üldkogu.

Ansipi sõnul on inimestel olnud üheksa aastat aega hinnata  tema kogemusi ning seda, kas ta on tegutsenud vastavalt oma deklareeritud vaadetele või mitte.

"Ma tahan, et Euroopa Liit oleks tugev, sest tugev Euroopa Liit on minu meelest kõigi eurooplaste huvides. Kindlasti on tugev Euroopa Liit ka Eesti huvides," ütles Ansip.

Ansip soovib saada ka Eesti järgmiseks volinikuks Euroopa Komisjonis.

"Üks ei sega teist," ütles Ansip.

Ansip väitis, et praegune Euroopa Parlamendi koosseis leiab, et Euroopa Komisjoni liikmele tuleks europarlamendi mandaat ainult kasuks. Enamgi veel - parlament tahaks näha, et edaspidi tuleksidki volinikud parlamenti valitud saadikute seast.

"Ma tahan saada europarlamendi mandaati selleks, et kandideerida Eesti esindajana Euroopa Komisjoni liikmeks," ütles endine peaminister.

Selles ei ole midagi peibutuspardilikku, on Ansip veendunud. Tema sõnul leidsid erakonnakaaslased, et reformierakonna nimekiri oleks tugevam, kui seal on ka Ansip. "Ja tõtt öelda olen ma ise täpselt samal arvamusel," ütles ta.

Reformierakonnast kandideerivad Euroopa Parlamenti peale Andrus Ansipi veel Kaja Kallas, Urmas Paet, Igor Gräzin, Jürgen Ligi, Laine Randjärv, Vilja Savisaar-Toomast, Rait Maruste, Urve Tiidus, Aivar Sõerd, Margus Hanson ja Arto Aas. Ansipi nimekirja liitmise järel loobus Euroopa Parlamenti kandideerimisest Urmas Klaas.

"Ma luban et ma teen kõik selleks, et Reformierakonna jaoks europarlamendi valimised oleksid edukad," ütles Ansip.

Reformierakond loodab Euroopa Parlamendi valimistel saada kaks mandaati kuuest Eestile eraldatud mandaadist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. April 2014, 17:41
Otsi:

Ava täpsem otsing