Ülemiste laieneb SEB laenu toel

09. aprill 2014, 14:35

Täna pandi nurgakivi Ülemiste keskuse 2. ehitusjärgule, mis läheb kokku maksma ligi 40 miljonit eurot.

Peale 2. järgu valmimist 2014. aasta oktoobris on seal 92 000 m² üldpinda, 59 000 m² renditavat pinda, 210 kauplust, 1350 parkimiskohta autodele, 450-kohaline 3korruseline parkimishoone, 800 m² suurune laste mänguala. Uue järgu investeeringu kogumaksumuseks kujuneb ca 40 miljonit eurot, teatas Ülemiste keskus.

Keskuse laiendusprojekti finantseerib SEB. Ülemiste Keskus sõlmis eile SEB Pangaga viie aasta pikkuse finantseerimislepingu 84,5 miljonile eurole. Kolmandik summast kulub keskuse laienduse rahastamiseks ja kaks kolmandikku olemasoleva laenu refinantseerimiseks.

Keskuse tegevdirektor Guido Pärnits ütles, et eelmine laen võeti ühelt Saksa pangalt, kes üleeuroopalise finantskriisi järel Balti turgudelt kõik oma laenud tagasi kutsus. "Küsisime mitme panga käest, aga SEB tegi kõige parema pakkumise," sõnas ta.

SEB juhatuse esimees Riho Unt lausus, et Ülemiste keskuse projekti finantseering on SEB suurim Eestist tehtud ärikinnisvara finantseerimistehing ja üks suuremaid sedalaadi tehinguid Eestis üldse. "Usume, et keskuse laiendamine on mõistlik otsus, mis avardab rentnike kui ka külastajate valikuid," kinnitas ta.

“Ülemiste keskus on oktoobris valmiva 2. järguga saamas Tallinna ja Eesti olulisima transpordisõlme läheduses paiknevaks suurimaks kaubanduskeskuseks,” ütles Ülemiste keskuse tegevdirektor Guido Pärnits. “Kogu Ülemiste piirkond on lähematel aastakümnetel üks kiiremini arenevaid Tallinna piirkondi, n-ö uus tõmbekeskus. Seepärast on hea tõdeda, et juba pikka aega planeeritud Ülemiste keskuse laiendus on tänaseks täies hoos ja plaanipäraselt valmib käesoleva aasta oktoobris,” lisas Pärnits.

Ehitustöid teeb Fund Ehitus.

Jätkub enamik praegusi rendilepinguid, kuid lisaks on rendilepingud sõlmitud ka uute rentnikega: Camp David, Desigual, H&M, Lido, Mohito, Next, Rademar, Reserved, Sinsay, Terranova, The Pier, Tommy Hilfiger, United Colours of Benetton jt. Praeguseks on rendilepinguga kaetud 95% uue ehitusjärgu pindadest.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2014, 15:31
Otsi:

Ava täpsem otsing