Milavitsa: meie tehas töötab tavapäraselt

Alyona Stadnik 06. mai 2014, 10:36

Vastupidiselt Valgevene lehe väidetele pole Silvano Fashion Groupi kuuluvas Valgevene Milavitsa tehases konflikte ja massilist koondamist, ütles tehase pressiesindaja Natalja Gromadskih.

Äripäev kirjutas eile, et Toomas Tooli kureeritava Silvano mõni edasimüüja Venemaal on koostöö Eesti börsifirmaga katkestanud.

Põhjuseks on Silvano nõudmine muuta edasimüüjatega sõlmitud lepingute tingimusi. Edasimüüjate väitel on Silvano olukorras, kus toodang jääb lattu seisma ning Valgevenes asuv Milavitsa tehas võib olla sunnitud töö seiskama

„Praeguseks on tehase keskmine töötajate arv 1625 inimest. Ettevõttes on keskmine palk 638 eurot kuus ning töötajate keskmine palk on 525 eurot kuus,“ märkis Tkatsenko.

Ta lisas, et ei vasta tõele ka väide, et tehases on ladu täis, sest laadimist ei toimu. „Tooteid laaditakse tavapäraselt. Milavitsal on 60 kehtivat lepingut eri piirkondades Venemaal, Ukrainas on 8, Kasahstanis 2 ja 28 muudes riikides. Peetakse ka plaanipäraseid läbirääkimisi uute partneritega,“ sõnas Tkatsenko.

Küsimusele, kuidas suhtutakse Milavitsa edasimüüjate rahulolematusse uute lepingutingimustega ja kas on tõenäoline, et likvideeritakse Milavitsa bränd, vastas Tkatsenko, et sellist hirmu ei ole. „Me suhtleme oma partneritega iga päev. Kõik lahendused arutatakse otse ning võetakse vastu otsuseid, mis on orienteeritud ettevõtte tulemustele ja on hea ettevõtte arengule,“ märkis Tkatsenko. Küsimusele, millised muutuseid on oodata selleks aastaks, vastas Tkatsenko, et sellel aastal uuendatakse 70% brändi mudelitest. „Tänavu uuendab Milavitsa uue hooaja ujumisriiete kollektsiooni ning hakatakse tootma korrigeerivat pesu Body Art,“ sõnas ta. 

Milavitsa tehase  2013. aasta kasum oli 7,5 miljonit eurot. Selle aasta esimese kvartali tulemused selguvad mai keskel, kui Silvano Fashion Group avalikustab oma börsiteate.

Eelmise aasta eksport ulatus 68 miljoni euroni, millest Venemaa moodustas 53 miljonit eurot. Ta rõhutas, et möödunud aasta lõpu seisuga on Milavitsal  581 kauplust Venemaal, Ukrainas, Moldovas, Kasahstanis, Usbekistanis, Kõrgõzstanis, Lätis, Armeenias, Aserbaidžaanis, Saksamaal, Lõuna-Aafrika Vabariigis, Leedus, Eestis, Gruusias, Lõuna-Aafrikas, Iraanis, Sloveenias, Belgias ja Itaalias.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. May 2014, 13:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing