Bitcoini kriminaalasi sumbus

09. juuni 2014, 08:59

Veebruari alguses algatati Eesti esimene digitaalse valuuta ehk bitcoinidega seotud kriminaalasi, mis jõudis nüüd lahenduseni, vahendas ERR uudisteportaal.

Advokaadibüroo Glimstedt partneri Priit Läti sõnul tugevdab politsei kontrolli bitcoinide ehk nn digitaalse valuutaga kauplemise üle, mille tulemusel algatati veebruari alguses Eesti esimene bitcoinidega seotud kriminaalasi. Kahe bitcoini ehk ligi 2000 euro väärtuses müügitehinguid teinud kahtlustatava suhtes kriminaalmenetlus siiski lõpetati.

Kriminaalasjas kahtlustatavale heideti ette finantsvaldkonnas tegutsemise eest selleks nõutavat registreeringu puudumist. Kahtlustatav eitas kuriteo toimepanemist ja selgitas, et tegeles bitcoinidega vaid huvist erinevate IT-alaste uuenduste ja uute tehnoloogiate vastu ning seda ei saa pidada majandustegevuseks kehtiva õiguse tähenduses.

Selles kriminaalasjas klienti edukalt kaitsnud advokaadi Priit Läti sõnul seisneb juhtumi traagika selles, et digitaalvaluutaga kauplemine on reguleerimata nii Euroopa Liidu tasandil kui ka Eestis, samas tugevdab politsei kontrolli digitaalrahaga kauplemise üle, hoiatades eraisikuid kuni 32 000 euro suuruse trahvi ja kolme aastase vangistusega.

Loe lisa ERRi uudisteportaalist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. June 2014, 09:05
Otsi:

Ava täpsem otsing