12. juuni 2014 kell 5:15

Arengufond versus Äripäev

Arengufond annab täna esmakordselt välja 24000-eurose stipendiumi parimale arenguideele. Äripäeva on alates aastast 2012 juba kaks korda korraldanud arvamuskonkursi Edukas Eesti, kus parimaid ideid on kokku pärjatud summas 30 000 eurot.

Eesti Arengufondi jaanuaris välja kuulutatud arenguideede konkursile laekus kokku 143 ideed, mis arendaksid Eesti majandust ja tõstaksid inimeste elukvaliteeti. Pärastlõunal valib žürii välja ühe arenguidee, mille autor saab selle elluviimiseks aastaks 2000-eurose igakuise stipendiumi.

Võrdluseks viimati kevadel lõppenud Äripäeva konkursile avaldati 92 ideed ja ettepanekut, laekus neid veel rohkem. Kahe korra kokkuvõttes on Eduka Eesti konkursi raames tiheda sõela läbinud ja avaldamist leidnud pea 180 ideed.

Näiteks üks Eduka Eesti arvamuskonkursi eelmisel hooajal kolmanda koha võitnud idee teha „õiget“ äri elamislubadega on vormumas seaduseks. Siseministeerium on kooskõlastusringile saatnud eelnõu, mille kohaselt saavad suurinvestoritest ettevõtjad eritingimustel Eesti elamisloa, kui lubavad investeerida siinsesse äriühingusse või investeerimisfondi vähemalt miljon eurot.

Eduka Eesti konkursist loe lähemalt siit.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum