Romet Kreek • 19. juuni 2014 kell 8:38

General Electric parandas Alstomi pakkumist

Täna saabus Prantsusmaale General Electricu juhatuse esimees Jeffrey Immelt,  kes püüab müüa maha valitsusele ja ametiühingutele Alstomi  energiavarade ostupakkumise headuse ideed vastuseks Siemensi juhitud ettevõtete tehtud konkureerivale pakkumisele, vahendab Bloomberg.

Immelt tutvustab uusi detaile General Electricu 17 miljardi dollarilisest pakkumisest. Seitse nädalat pärast ostupakkumise tegemist Alstomi energiavaradele on ettevõttel jalus Siemensi tehtud võistlev pakkumine. Koos Siemensiga osalevad pakkumises Jaapani Mitsubishi Heavy Industries ja Hitachi. Siemens pakkus varade eest 14,2 miljardit eurot ehk 19,3 miljardit dollarit.

Kui see tehing õnnestub, oleks see General Electricu ajaloo suurim ülevõtmistehing ja peegeldaks Immelti survet muuta USA konglomeraat rohkem tööstusfirmaks.

General Electic on teinud meediakampaania, lubades luua Prantsusmaal 1000 uut tööstustöölise töökohta. Ettevõte ei plaani suurendada pakkumise rahalist osa, pigem püüab GE muuta pakkumist söödavamaks Prantsusmaa poliitikutele.

 

Hetkel kuum