Romet Kreek • 20 juuni 2014

Gross: madal volatiilsus on uus normaalsus

Maailma suurimat võlakirjafondi juhtiva varahaldusfirma Pimco investeerimisjuht Bill Gross ütles, et volatiilsus eri varaklassides jääb väga madalaks, mis tähendab, et hindade kõikuvuse näitaja langeb rekordmadalale tasemele.

„Põhimõtteliselt müüme me kindlustust hinnaliikumiste vastu,“ kirjeldas oma tegevust Gross eile Morningstari investeerimiskonverentsil antud intervjuus Bloombergile. „Oleme seda Pimcos teinud viimased neli või viis nädalat.“

„Selline on Grossi turgude nägemus järgmiseks kolmeks kuni viieks aastaks, mida ta kirjeldab „uue normaalsusena“. Aktsiad ja võlakirjad toodavad vaid vastavalt viis ja kolm protsenti ning mistahes USA keskpanga poliitika muutust tuleb võtta ettevaatlikult," jätkas ta.

Firmade rahajuhid teavad kõikjal maailmas uut normaalsust ja kohandavad seda oma kauplemisse, ütles 70aastane Gross.

„Ajalooliselt on Pimco olnud volatiilsust müües edukas ja kena, et volatiilsus on langenud,“ lausus ta.

Pimco  strateegia on pannud teisi kauplejaid spekuleerima, et fond on müünud aprillis ja mais ostu- ja müügioptsioone S&P 500 aktsiaindeksile panusena, et hinnad ei tõuse ega lange ja on kuhjanud üles sama vaate tõttu tohutu intressiswapi positsiooni, rääkisid neli inimest, kes on kuulnud nendest tehingutest, kuid ei saa sellest oma nime all rääkida. Gross keeldus konkreetseid tehinguid kommenteerimast.

Volatiilsusindeks VIX, mis näitab aktsiate hinnakõikumisi, sulgus eile 10,61 peal, mis on madalaim tase alates 2007. aasta veebruarist. Tänavuse aasta tipp oli 3. veebruaril 21,44. Viie aasta keskmine volatiilsus on 19,7.

Eile tõusis S&P kõigi aegade kõrgeimale tasemele ehk 1956,98 punktile.

 

 

Hetkel kuum