Eesti Pagari juht: leiva tarbimine langeb kui lootus soojale suvele

Kaisa Gabral 27. juuni 2014, 09:12

Leivatoodete tarbimismaht langeb tasapisi nagu meie lootus soojale suvele, kommenteeris leivaturu olukorda Eesti Pagari juhataja Veikko Vaarja.

Küsimustele vastab Veikko Vaarja:

AS Hagar alustas oma Tapa tootmiskompleksi laiendamist, milleks investeeritakse 750 tuhat eurot. Mida teie arvate sellisest otsusest, kui julge tunne on tänasel turul suuri investeerimisotsuseid teha?
Eks iga ettevõte lähtub äriplaanist ning liigub oma eesmärkide poole. Tootmisse investeerimine on kahtlemata vajalik.

Kas teie peate Hagarit enda konkurendiks ja miks?
Põhimõtteliselt võib pidada iga pagaritööstusettevõtet meie konkurendiks.Hagar on leidnud oma sihi ja täidab oma klientide ootuseid. Nad on leidnud õiged tootegrupid millele panustada ning teevad oma tööd edukalt ja tulemuslikult.

Kuidas Eesti Pagaril möödunud aasta läks käibe ja kasumi osas?
Eesti Pagar liigub tõusvas joones. Võrreldes 2012. aastaga käive kasvas ning jõudis möödunud aastal 34,9 miljoni euroni. Oleme turupositsiooni säilitanud tänu pidevale tootearendusele ning tarbijate maitse-eelistuste tabamisele. 

Milline oli start sel aastal?
Leivaturul on olukord stabiilne. Konkurents on meeldivalt tihe, kuid turuosad pole oluliselt muutunud. Viimased viis aastat on meie turuosa üle kolmandiku.

Millised on suurimad murekohad?
Leivatoodete tarbimismaht langeb tasapisi nagu meie lootus soojale suvele. Mõneprotsendine aastane langus kogub ennast lumepallina ning kokkuvõttes ei saa me seda Eesti suurima pagaritööstusena niisama kõrvalt vaadata. Juhime tähelepanu leivasöömise kasulikkusele ning hoolitseme selle eest, et meie sortimendis jaguks rukkileiba igale maitsele. Leiva söömine on oluline osa eestlaseks olemisest ja meie igapäevaelust. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. June 2014, 09:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing