Eiko Kink • Marta Jaakson • 19. november 2015 kell 21:01

Laasi: Toobal ei võltsiks dokumente

Keskerakondlased Lauri Laasi (vasakul) ja Priit Toobal mullu suvel Harju maakohtu ees.  Foto: Eiko Kink

Aasta tagasi kinnitasid Priit Toobal ja Lauri Laasi enne maakohtu istungit, et nende kriminaalasja puhul on tegemist nn poliitpolitsei pealesunnitud kohtukaasusega ning nemad endal süüd ei näe.

Täna algas keskerakondlastest riigikogu liikmete Priit Toobali ja Lauri Laasi ning juriidilise isikuna kohtu alla antud Keskerakonna kriminaalasi.

Küsimusele, kas asi oli seda väärt, vastasid mehed, et seda peab küsima prokurörilt. Nad kinnitasid, et nemad kirju varastanud ei ole. Toobal kommenteeris, et ta ei ole ka dokumente võltsinud. „Iseenesest dokumente muidugi ei tohi võltsida, aga kui te peate silmas Priit Toobalit ja dokumentide võltsimist, siis Toobal ei ole üldse selline inimene, kes dokumente võltsiks,“ ütles Laasi.

Prokuröri sõnul on Ivor Onksion printinud välja sisuliselt kogu Hannes Rummu elektronpostkasti sisu ning edastas need Lauri Laasile. Kirjad leidis prokuratuur Priit Toobali kontorist.

Onksion tunnistas end süüdistatud tegudes osaliselt süüdi. Toobal end süüdi ei tunnistanud, samuti ka mitte erakonnale esitatud süüdistuses. Lauri Laasi end süüdi ei tunnistanud.

Riigiprokuratuur süüdistab Toobalit ja Laasit eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises ning Toobalit veel ka dokumendi võltsimises.

Hetkel kuum