Raido Neemre • 11. juuli 2014 kell 15:33

iPhone on ohuks Hiina julgeolekule

Hiina riigimeedia teatas täna, et Apple’i iPhone on ohuks riigi julgeolekule, kuna nutitelefon suudab nende kasutajate asukohta ja sealviibimise aja kindlaks määrata.

CCTV raport kritiseeris iPhone’i rakendust, mis võimaldab telefoni kasutajate asukohta kindlaks määrata ja paljastada nende kohta käivat informatsiooni.

“See on äärmiselt tundlik informatsioon,” sõnas intervjueeritud analüütik. “Kui nendele andmetele pääsetakse ligi, siis võib see paljastada terve riigi majandusliku olukorra ja isegi riigisaladusi,” lisas ta.

Apple’it on viimasel ajal Hiina riigimeedia poolt kritiseeritud  kehvas klienditeeninduses ning süüdistatud näiteks kasutajaandmete jagamises USA luureteenistusega.

Apple ei ole aga ainus USA ettevõte, mis kannatab Hiina meedia kriitika all.

Google teenused on Hiinas olnud häiritud juba üle kuu aja; valitsuse riigihangete amet on keelanud uute valitsuse arvutitega Microsofti Windows 8 operatsioonisüsteemi kasutamise.

Teised USA riistvara ettevõtted nagu Cisco Systems ja IBM on Hiinas seisnud silmitsi olukorraga, mida analüütikud ja ettevõtted kutsuvad “Snowdeni efektiks”.

Hetkel kuum