Mobius: India turge ootab ees korrektsioon

Raido Neemre 31. juuli 2014, 20:06

Arenevate turgude eksperdi, Mark Mobiuse, sõnul ootab India turgu lähiajal ees korrektsioon, mis tuleneb ebaõnnestunud reformide läbiviimisest.

„Viimasel ajal on olnud suur eufooria,“ märkis Franklin Templetoni juhatuse esimees. „Kasvavate hindadega turg lõppeb eufooriaga. Peale eufooriat ootab aga ees korrektsioon,“ sõnas ta.

India aktsiaturg on viimasel ajal olnud kindlasti entusiastlik, Sensex indeks on kasvanud enam kui 22% alates aasta algusest ning seda tõusu on vedanud optimism oodatud reformide üle, mida uus valitsus, eesotsas peaminister Narendra Modiga on lubanud.

„Inimesed on tõenäoliselt muutuste elluviimise aeglases kiiruses pettunud, seega on suur võimalus, et peagi on tulemas kas korrektsioon või destabiliseerimine,“ selgitas Mobius.

Korrektsioonis näeb Mobius aga võimalust siseneda India turule.

„Teiseks, turule on tulemas palju uusi aktsiaid, mis kipuvad sissevoolava raha vooge neelama ja pärssima,“ lisas ta.

Goldman Sachsi hinnangul voolab India aktsiaturule sellel aastal umbes 3,1 miljardi dollari väärtuses uusi aktsiaid.

Mobius jälgib teraselt ka kahte reformi, mille tulemusel võivad välisfondid India turu üle ujutada: välismaistele ettevõtjatele kehtinud firma omandiosaluse piirangute lõdvendamine ning välismaistele institutsioonidele kehtinud nõuete leevendamine, mis puudutavad nende fondide osanike nimede avalikustamist.

Mobius usub, et pikas perspektiivis võiks India kuuluda investeerimistugude A-nimekirja ning seda tänu riigi demograafiale.

„India tööturule siseneb palju noori, tööealisi inimesi ning see tähendab, et India liigub edasi ning riigil on potentsiaali edestada ka Hiinat,“ märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2014, 20:06
Otsi:

Ava täpsem otsing