19. august 2014 kell 12:53

Gasumi ja Alexela ühispakkumine

Soome energeetikafirma Gasum Oy ja Eesti energeetikaettevõte AS Alexela Energia esitlesid eile Euroopa Komisjonile Soome lahe äärde kavandatava veeldatud maagaasi (LNG) imporditeminali lahenduse alternatiivseid koostöömudeleid.

Veebruaris allkirjastasid Gasum ja Alexela Euroopa Komisjoni palvel memorandumi piirkondliku LNG terminali projekti täiendavatest analüüsidest, mille eesmärk oli kaardistada mai lõpuks võimalikke koostöövorme. Ettevõtted esitasid juunis oma plaanid, mis Euroopa Komisjoni seisukohalt ei olnud abikõlblikud ja seetõttu koostasid osapooled seejärel komisjoni palvel mitmeid alternatiivseid koostöömudeleid imporditerminali projekti elluviimiseks.

Alternatiivseid koostöömudeleid esitleti eile Brüsselis Euroopa Komisjonile ja ettevõtted jäid ootama komisjoni seisukohta esitletud koostöömudelitele.

”Läbirääkimised kulgesid üksteisemõistmise õhkkonnas ja jääme ootama komisjoni seisukohta esitletud mudelitele. Peame oluliseks Soome lahe LNG-infrastruktuuri arendamist, millega saame kindlustada ja mitmekesistada veeldatud maagaasi saadavust,” tõdesid Gasumi tegevdirektor Johanna Lamminen ja Alexela juhataja Marti Hääl.

Hetkel kuum