Gasumi ja Alexela ühispakkumine

19. august 2014, 15:53

Soome energeetikafirma Gasum Oy ja Eesti energeetikaettevõte AS Alexela Energia esitlesid eile Euroopa Komisjonile Soome lahe äärde kavandatava veeldatud maagaasi (LNG) imporditeminali lahenduse alternatiivseid koostöömudeleid.

Veebruaris allkirjastasid Gasum ja Alexela Euroopa Komisjoni palvel memorandumi piirkondliku LNG terminali projekti täiendavatest analüüsidest, mille eesmärk oli kaardistada mai lõpuks võimalikke koostöövorme. Ettevõtted esitasid juunis oma plaanid, mis Euroopa Komisjoni seisukohalt ei olnud abikõlblikud ja seetõttu koostasid osapooled seejärel komisjoni palvel mitmeid alternatiivseid koostöömudeleid imporditerminali projekti elluviimiseks.

Alternatiivseid koostöömudeleid esitleti eile Brüsselis Euroopa Komisjonile ja ettevõtted jäid ootama komisjoni seisukohta esitletud koostöömudelitele.

”Läbirääkimised kulgesid üksteisemõistmise õhkkonnas ja jääme ootama komisjoni seisukohta esitletud mudelitele. Peame oluliseks Soome lahe LNG-infrastruktuuri arendamist, millega saame kindlustada ja mitmekesistada veeldatud maagaasi saadavust,” tõdesid Gasumi tegevdirektor Johanna Lamminen ja Alexela juhataja Marti Hääl.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. August 2014, 13:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing