Londoni kinnisvarahinnad langesid järsult

Mait Kraun 19. august 2014, 14:50

Mitte miski ei kesta igavesti – isegi mitte Londoni suur kinnisvarabuum. Kolmandat kuud järjest on Suurbritannia pealinna kinnisvarahinnad jahenenud, augustis oli langus 6 protsenti.

Kinnisvarahindade jälgimisega tegeleva ettevõtte Rightmove andmetel on Londonis hinnad langenud ainuüksi augustis 6 protsenti. Keskmine kodu Londonis maksab hetkel 552 783 naela, juulis oli sama näitaja veel 587 174 naela. See on tekitanud spekulatsioone, et tegemist võib olla kinnisvaraturu kokkuvarisemise algusega. Majandusteadlased ja kinnisvaraagendid aga ütlevad, et muretsemiseks pole põhjust, vahendab MarketWatch.

„Nõudlus on jätkuvalt suur,“ ütles investeerimisfirma Investec Securities ökonomist Victoria Clarke. „Ma ei oota, et hinnad pöörduks pikaajalisse langusesse. Ka järsk korrektsioon on ebatõenäoline.“

Aasta alguses toimunud järsk kinnisvara hindade tõus tekitas muret nii Suurbritannia keskpangas kui ka valitsuses. Nimelt kardeti, et ülekuumenenud hinnad võivad brittide majanduse pikantse taastumise rööpalt maha jooksutada. Juunis otsustas keskpank võtta kasutusele meetmed, mis vähendaksid inimeste sissetulekute ja võlamaksete suhet.

„On selge, et see mõjutab Londoni laenuvõtjaid, sest hinnad on lihtsalt nii kõrged. See tekitab küsimusi taskukohasuse üle ja on seega ka finantsstabiilsuse küsimus,“ ütles Clarke. „Seega kui me näeme, et hinnatõus veidi jaheneb, siis taskukohasus pole enam nii suur probleem ja keskpanga otsus oli sellisel juhul õige.“

Enamik kinnisvaraagente näeb tulevikku optimistlikult. Näiteks kinnisvarafirma Black Brick juhtiv partner Camilla Dell ütles, et ettevõte on teel rekordilise aasta poole ning välismaine nõudlus püsib kõrge.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2014, 10:25
Otsi:

Ava täpsem otsing